ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altında Karapürçek Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925907
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY
Oda Sayısı : 2+1
: 68
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13989 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
17.04.2019 10:20
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2017/13989 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Altındağ İlçe, Karapürçek Mahallesi, 21227 Ada, 6 Parsel, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu parselde betonarme ve ayrık nizamda inşa edilmiş, 2 bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşan ve toplamda 14 adet meskenin yer aldığı bina mevcuttur. Binanın normal katlarında 3'er adet mesken vardır. Binanın yola bakan cephesi kabuk sıva; diğer cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina giriş kapısı demir, rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Bina merdivenleri ve sahanlıkları mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadır.
5 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 68 m2; 2 oda-salon-mutfak-antre-wc-banyo mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında(ara kat) ve bina girişine göre ön- sağ yan tarafına cepheli konumda (Kuzey-Doğu) yer alan bir dairedir. Mutfakta yer alan balkonun pvc ile kapatılarak mutfağa dahil edildiği anlaşılmıştır. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salonda ve odalarda laminant parke; antre, mutfak, banyo ve wc de seramik kaplıdır. Duvarlar mutfak, wc ve banyoda tam boy seramik; diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar tüm mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları profilli suntalam kapaklı olup, tezgahı mermerdir. Wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Banyoda duşakabin, duş tertibatı ve lavabo mevcuttur. Pencereler çift cam üniteli ahşap doğrama; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın alt katında mesken mevcuttur. Taşınmazın keşif esnasında mal sahibinin yakını tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.
Adresi : Karapürçek Mh. 476.Sokak Büşra Apt. No:3/5 Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 68 m2
Arsa Payı : 50/781
İmar Durumu : İnşaat tarzı Dosyada yer alan imar durumu belgesine göre; Ayrık Nizam, 4 Kat Müsaadeli, Saçak Seviyesi: 12,50 metre, yollardan 7 metre - komşu parsellerden 3 metre çekme mesafeli yapılaşma koşullarına sahip olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/03/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 17/04/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13989 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR