BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül/Pamukçu'da avlulu kargir ev ve müştemilatı icradan satılıktır

BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062813
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : PAMUKÇU MAH. / PAMUKÇU
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

BALIKESİR POLİTİKA 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17993 esas
Muhammen Bedeli
:
81,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
Balıkesir Adliyesi 1. İcra Müdürlüğü Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. İCRA DAİRESİ
2018/17993 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Altıeylül İlçe, 316 Ada, 24 Parsel, PAMUKÇU Mahalle/Köy,Balıkesir ili, Altıeylül ilçesi, Pamukçu Mahallesi, Köyiçi mevkii, 41 Cilt, 4017 Sayfada, 5 Pafta, - Ada, 4352 Parselde (yenisi 316 Ada, 24 Parsel) kayıtlı, 872,00 m² alanlı yerden ibaret olup, niteliği Avlulu Kargir Ev ve Koyun Sayasıdır. Maliki tam hisseli olup bağış yoluyla 11.04.1994 tarihinde edinilmiştir.Pamukçu Mahallesi, 316 Ada, 24 Parsel (eskisi 4352 Parsel) 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmakta olup, 2 (iki) katlı, 0,25 / 0.50 emsallidir. İcra dosyası içeriği olan Altıeylül Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 09.04.2019 tarih ve 3556 sayılı yazısında 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile üst ölçekli plan uygulama yetki ve sorumluluğunun Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde olduğu belirtilmiştir.Taşınmaz mahalli idarede Pamukçu mahallesi, Hürriyet Caddesi, Zeybek Sokak No:72 Altıeylül/Balıkesir adresinde kain olup, Altıeylül Tapu Sicil Müdürlüğünde, Balıkesir ili, Altıeylül ilçesi, Pamukçu Mahallesi, Köyiçi mevkii, 316 Ada, 24 Parselde(Eskisi 4352 Parsel) kayıtlı, Avlulu Kargir Ev ve Koyun Sayası vasıflı yerdir. Parselin alanı toplam 872,00 m² dir. 316 Ada, 24 Parsel (eskisi 4352 Parsel) ara konumda olup, yamuk şekillidir. Batı tarafından geçen yol ile çıkmaz sokak (Zeybek Sokak) aracılığı ile irtibatlıdır. Şekil itibariyle yamuk şekilli olup, parsel yüzeyi düz bir topografyaya sahiptir. Mevkii itibariyle iyidir. Belediye ve imar sınırları içerisindedir ve yerleşim alanı kıyısındadır. Parsele büyük ve yüksek bir demir kapıdan girilmektedir. Bölgede yol, su, elektrik, kanalizasyon, ulaşım, haberleşme vb. gibi tüm altyapı hizmetleri mevcuttur. Yakın çevresinde genellikle benzer özelliklerde bir iki katlı köy evleri ve müştemilatları ile, boş arsa ve tarlalar mevcuttur. 316 Ada, 24 Parsel (eskisi 4352 Parsel) üzerinde bir ev, depo, dam, sundurma, ahır ve bir de yıkıntı şeklinde yapı mevcuttur.
EV : Yaklaşık 100 m² alana oturan, salon, iki oda, mutfak, banyo-WC ve iki balkondan oluşan, adi kargir tarzda, tek katlı, sobalı bir yapıdır. Dışı sıvalı ve boyalı olup, kiremit örtülü çatısı mevcuttur. Güneş enerjisi sistemi de mevcuttur. Doğramaları PVC dir, Bina giriş kapısı demir doğramadır.
DEPO : Yaklaşık 7 m² alana oturan, tek katlı, adi kargir tarzda bir yapıdır. Dışı sıvalı ve boyalı olup, tavanı oluklu galvaniz levha ile örtülüdür, kapısı demir doğramadır.
DAM : Yaklaşık 100 m² alana oturan, tabanı toprak, tavanı kısmen oluklu galvaniz levha, kısmen kiremit örtülü olan, çatı örtüsünün ön kısmı çökmüş olan ve daha sonra daha içerden briket duvar örülerek binanın ön kısmı kapatılan eski bir yapıdır.
SUNDURMA : Yaklaşık 60 m² alanı örten, tabanı toprak, tavanı çelik profil üzeri oluklu levha kaplamalı, arkası ve iki yanı kapalı, önü açık bir yapıdır.
AHIR : Yaklaşık 110 m² alanlı, tabanı toprak, duvarları briket, tavanı tamamen ve duvarları da kısmen çökmüş eski-yıkıntı bir yapıdır.
Evin içerisinde bir takım eşyalar olduğu, ancak oturan olmadığı gözlenmiş olup, halihazırda diğer yapılar da kullanılmamaktadır.
Kıymeti : 81.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADLİYESİ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17993 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR