BALIKESİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül Hasan Basri Çantay Mahallesi'nde 2+1 90 m2 daire icradan satılıktır

BALIKESİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01004245
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : HASAN BASRİ ÇANTAY MAH. / PLEVNE
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BALIKESİR YENİ HABER 29.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/135 talimat
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
BALIKESİR ADLİYESİ 4 İCRA DAİRESİ KALEMİ BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
4. İCRA DAİRESİ
2012/135 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikler : Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, Hasan Basri Çantay Mahallesi, 8045 ada, Parsel 11 de kayıtlı ana taşınmaz niteligi : arsa olan taşınmazda kat irtifakı kurulmak sureti ile ayrılan 18/300 arsa paylı C Blok 3.kat 5 nolu meskendir. Borçlunun tam hissesi mevcut olup eki 12 nolu kilerdir.Taşınmaz İmar Durumu . 1/1000 Ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planında Ayrık Nizamlı 5 katlı konut yapı adası içinde kalmaktadır. Bina yüksekliği : H = 15,50 Bina derinliği = I=L - (K+ H/2 ) , ön bahçe mesafesi : 5,00 metre, Komşu mesafeler : 3.00 metre . arka bahçe mesafesi: H/2olarak yapılaşma izni almaktadır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ VE DEĞERİ : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar Planında ayrık nizamlı 5 katlı konut yapı adası içerisinde kalmaktadır. Balıkesir, Altıeylül İlçe,H.Basri Çantay Mah Cengiz Topel Caddesine cepheli olan Sitede C Blokta 3. katta no :17 adresinden girişli 5 nolu bağımsız bölüm olan dairedir.Taşınmazın bulunduğu arsa dikdörtgen şeklindedir. civarında 5 katlı yapılaşmalar mevcuttur.Her türlü altyapısı(elektrik,yol,su,kanalizasyon vb )hizmetinden faydalanmaktadır. Ön cephesindeki yol cadde olup asfalt kaplıdır. Şehir Merkezine yürüme mesafesi olan taşınmaz Balıkesir Valiliğine 400 m,mesafede Atatürk Parkına 120 m takribi mesafededir. Taşınmaz betonerme karkas tarzda bahçe kat üzerinde normal 4 katlı olarak inşa edilmiş 3.kattaki dairedir. Çatı örtüsü altındaki kattır Kısmen çatı örtüsü ahşap oturtma ve marsilya kiremit kaplama olup daire üzerine gelen kısım teras balkondur. Doş cephesi sıvalı,boyalı boyası eskimiş ve kısmen dökülmüştür. Bina giriş tabanı ve merdivenleri mozaik kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Her katta 1 daire bulunmaktadır.Asansör yoktur. Daire dış kapı ahşap doğrama ve cilalı boyalı , dıı demir parmaklık kaplıdır. Daire 3 cepheli olup, 2 oda,1 salon- salomanje, mutfak,banyo, wc,antre ve balkondan oluşmaktadır.Mutfak balkonu camekanla kapalıdır. Isıtması soba iledir. İç kapıları ahsap ve boyalı, pencere doğramaları plastiktir. kullanım alanı takribi 90,00 m2 dir. Meskenin özellikleri bulunduğu konum imar durumu ulaşım imkanları bölgenin gelişim durumuna göre değeri : 130.000,00 tl olarak satışa çıkarılmıştır.
Adresi :H Basri Çantay mah Cengiz Topel Caddesi C Blok no.17 3. Kat no :5 Balıkesir
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı : 18/300
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : dosyadadır
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADLİYESİ 4 İCRA DAİRESİ KALEMİ BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/135 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR