BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül/Bahçelievler'de 3+1 daire icradan satılıktır

BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013701
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / PLEVNE
Oda Sayısı : 3+1
: 104
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

BALIKESİR YENİ HABER 20.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/164 talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.09.2019 10:30
Satış Yeri
:
Balıkesir Adalet Sarayı 3. İcra Müdürlüğü Kalemi - Altıeylül/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
3. İCRA DAİRESİ
2019/164 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Altıeylül İlçe, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, 10946 Ada, 6 Parsel,5 Nolu Bağımsız Bölüm ve eklenti kömürlük (324. Sokak No: 9 Daire: 5) de tam hissesi borçlu mülkiyetinde bulunan taşınmazdır. Dava konusu taşınmaz, Altıeylül ilçe merkezine yaklaşık 2,75 km mesafede olup ulaşımı kolaydır. Dava konusu daire 2 apartmanlı bir sitenin A bloğundadır. Taşınmazın bulunduğu parselin arsa yüzölçümü 1.040,98 m² dir. Bu parsel üzerinde bahçeli a ve b bloklardan oluşan bir zemin, üç normal katlı apartmanlar bulunmaktadır. Altıeylül Belediye sınırları ve imar planı içindedir. Taşınmazın 40 m doğusunda Teknik Lise Caddesi, 125 m kuzeyinde Savaştepe Caddesi, 50 m kuzeyinde Yunus Emre Camii, 610 m kuzeydoğusunda Diş Hastanesi, 940 m güneybatısında Balıkesir Adliyesi bulunmaktadır. Şehir merkezine 2,75 km. mesafededir. Taşınmazın çevresinde yoğun şekilde yapılaşma vardır. Taşınmazın üzerinde 4 katlı apartman bulunmaktadır. Bina sıvalı ve boyalıdır. Dairede 3 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo ve 1 antre 1 WC bulunmaktadır. Net 104,00 m² yüzölçüme sahiptir. Mutfak, Banyo seramik kaplı, salon ve odalar laminanttır. Kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadan yapılmıştır. Mutfak hazır dolaplı, banyo duşakabinlidir. Kaloriferlidir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. (Elektrik, Su, Kanalizasyon, Yol gibi)
Adresi : Bahçelievler Mah. 324. Sk. No:9 A-Blk 2.kat. D:5 Altıeylül/BALIKESİR
Yüzölçümü : 1.040,98 m2
Arsa Payı : 20/320
İmar Durumu : Balıkesir Merkez Altıeylül ilçesi sınırları İmar planı içerisindedir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : AT 3402 sayılı kanunun ek birinci maddesi uygulamasına tabidir şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 19/08/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 13/09/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADALET SARAYI 3.İCRA MADÜRLÜĞÜ KALEMİ-ALTIEYLÜL/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/164 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR