BALIKESİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül Bahçelievler'de 1+1 40 m2 daire icradan satılıktır

BALIKESİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944880
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / PLEVNE
Oda Sayısı : 1+1
: 40
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9 talimat
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü Kalemi - Gaziosmanpaşa Mah.Yeni İzmir Cad. 4.Km. No:186 (Balıkesir Adalet Sarayı 3. Kat.) ALTIEYLÜL / BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
2. İCRA DAİRESİ
2017/9 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Altıeylül İlçe, 5580 Ada No, 4 Parsel No, Subay Mahalle/Mevkii, 13 Bağımsız Bölüm, 384,04 m2 arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 13 nolu takribi kullanım alanı 40,00 m2, Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat üzerinde zemin kat ve 4 katlı olarak betonarme karkas tarzda yapılmıştır. Dış cephesi kompakt malzeme ile kaplıdır. Bina giriş kapısı çelik, bina iç merdivenleri mermer kaplıdır. Binada her katta 4 daire bulunmaktadır. Bina merdivenleri mermer kaplı, merdiven küpeşteleri alüminyumdur. Daire giriş kapısı möbleli çeliktir. Daire ön caddeye bakmaktadır.Çevresinde eğitim ve sağlık merkezi, park, yeşil alanlar, küçük tip marketler, pazar yeri vb bulunmaktadır.Her türlü alt yapı hizmetinden faydalanmaktadır.
Daire 1 oda, 1 salon ve açık mutfak ( 1+1) , banyo-wc birarada şeklinde düzenlenmiştir. Oda ve salon tabanı laminant parke kaplı, banyo tabanı seramiktir. Salon ve oda duvarları alçı düzleme ve saten boyalıdır. Banyoda duşakabin, Hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. İç kapılar Amerikan tablalıdır. Banyo duvarları dekorlu fayans kaplıdır. Mutfak dolapları mebran kapaklı ve tezgahı bulunmaktadır. Pencereleri ahşap desenli plastik doğrama ve ısıcamlıdır. Isıtma sistemi doğalgaz kombilidir. Takribi kullanım alanı: 40,00 m2 dir. Binadaki işçilik ve malzeme kalitesi iyidir. Bina yaşı takriben 1-2 dir.
Adresi : Bahçelievler Mahallesinde, Bandırma-İzmir Karayoluna Cepheli, Çağ Apartmanında 3. Katta ( 13 ) Nolu Bağımsız Bölüm Dairedir. Altıeylül / BALIKESİR
Yüzölçümü : 40,00 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Ayrık Mesken nizamında,(A-4)ayrık mesken nizamında dört katlı olarak, Bina yüksekliği:12.50 m. Bina Derinliği: I=L-(K+(H/2)),Ön Bahçe Mesafesi: 5,00m. Komşu Mesafeler:3.00m, Arka bahçe mesafesi:H/2
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
Elektronik ortamda teklif verme süreleri
Birinci Artırma İçin :14/03/2019 - 02/04/2019
İkinci Artırma İçin :08/04/2019 - 28/04/2019
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Kalemi - Gaziosmanpaşa Mah.Yeni İzmir Cad. 4.Km. No:186 (Balıkesir Adalet Sarayı 3. Kat.) ALTIEYLÜL / BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir.(Sadece alacaklı Gelecek Varlık Yönetim'in ihaleyi alması durumunda ilgili kurum kdv den muafdır, ipotek sahibinin alması durumunda da ilgili banka için ayrıca değerlendirilecektir) Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR