ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Alanya’da 1+1 daire icradan satılıktır (1/3 hissesi)

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888858
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : AVSALLAR MAH. / AVSALLAR
Oda Sayısı : 1+1
: 50
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/158 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
30,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet SarayıALANYA / ANTALYA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2018/158 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 1868 Parsel, AVSALLAR Mahalle/Köy, Karaçaltı Mevkii, F Blok 1. KAT 4 b.b. Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu bağımsız bölümünbulunduğu Avsallar köyü 1868 parsel sayılı ana taşınmaz, Avsallar yerleşim yeri içerisinde, merkezi konumlu, meskun mahalde kalan, üzerinde Beyazkent isimli site bulunan bir parseldir. Söz konusu parsel, elektrik, su, ulaşım, ptt, çöp, alt yapı vb. her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu Beyazkent sitesi; toplam 6 blok, 52 daireli, etrafı bahçe duvarı ile çevrili, açık yüzme havuzlu, güvenlikli , kamelyalı, tüm bakımları ve peyzaj çalışmaları yapılmış, yaklaşık 20-25 yıl yıpranmalı bir sitedir. Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu F blok, sitenin güney batısında, zemin+3 katlı, düz teras çatılı, 12 daireden oluşan dış cephesi sıvalı -boyalı, merdivenleri mermer kaplı, betonarme karkas bir binadır. Kıymet takdirine konu 4 nolu mesken, ahşap giriş kapılı, güney ve doğu cepheli, 1+1 şeklinde, Amerikan mutfaklı bir salon, bir yatak odası, bir genel banyo ve bir balkondan oluşan, yaklaşık 50 m2 kullanım alanlı, tüm zeminleri seramik kaplı, iç duvarlarıalçı sıvalı, boyalı, tavanları kartonpiyer uygulamalı, iç doğramaları ve dış doğramaları ahşaptan, mutfak tezgalı mermerden, mutfak dolapları mdf'den imalatlı, eski fakat tadilat görmüş bir meskendir. Kıymet takdirine konu taşınmaz Alanya ilçesi, Avsallar köyü, Mehmet Akif Caddesi, Çimen sokak üzerinde, D400 Antalya-Mersin karayolunun 185 mt Akdeniz Sahilinin 300 mt kuzeyinde, Alanya şehir merkezine yaklaşık 23 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmazın tamamının muammen bedeli 90.000,00 tl olup, Borçlu HACI DURSUN DUMLU'ya ait 1/3 hissesi değeri 30.000 ,00 tl dir. Borçlu HACI DURSUN DUMLU'ya ait 1/3 hisse satılarak paraya çevrilecektir..,
Adresi : Avsallar Köyü, Çimen Sokak Beyazkent Sitesi Fblok, No: 4F Kat: 1, Daire:4 Alanya / ANTALYA
Yüzölçümü : 3.886,00 m2
Arsa Payı : 25/2400
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında, konut alanında kalmakta olup, ayrık nizam, TAKS:0.25, KAKS:1.00 emsalile dört kata kadar yapılaşma müsadelidir.
Kıymeti : 30.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Y.planı :27/1/1994
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 06/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet SarayıALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV BEDELİ SATIŞ BEDELİNİN YATIRILMASI İÇİN VERİLEN SÜRE SONUNDA SATIŞ BEDELİ İLE BİRLİKTE TAHSİL EDİLECEKTİR. AKSİ TAKDİRDE İHALE, İİK'NUN 133. MADDESİ GEREĞİNCE KALDIRILACAKTIR. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ilanı ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/158 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR