ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Alanya/Kargıcak'ta 2+1 daire icradan satılıktır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908726
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : KARGICAK MAH. / MAHMUTLAR
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/155 TLMT
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
05.03.2019 14:40
Satış Yeri
:
ALANYA 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ GİRİŞ KAPISI ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ALANYA 2. İCRA DAİRESİ

2018/155
TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 729 Ada, 1 Parsel, KARGICAK Mahalle/Köy, Karagedik Mevkii, C BLOK 2.KAT 9 Nolu Bağımsız Bölüm 729 ada 1 parsel sayılı taşınmaz Kargıcak mahallesi Karagedik mevkiinde dört tarafı da yolla çevrilidir doğusu batısı,kuzeyi Ütopi World otel yoludur.Güneyi ara sokaktır. Ütopi World oteli kuş uçuşu takribi 250 metre güney doğusundadır.450 metre güney-batısında D400 Alanya-Gazipaşa yolu 475 metre güneyinde Akdeniz, 1 km kuzey-batısında Hacı Hanife DİNLER camii ,1,5 km kuzey batısında Kargıcak İ.Ö.O.10 Km.Kuzeybatısında Aleaddin Keykubat Üniversitesi 13 km. kuzey-batısında ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi bulunmaktadır.İmar ihyası yapılmış üzerinde halen devam eden site inşaatı bulunan taşınmazdır. Meskün mahalde kalmaktadır. Çevresinde çok sayıda otel ve site tarzı yapılaşmalar mevcuttur. Elektrik ,su alt yapı ptt ve belediye olmak üzere her türlü hizmetlerden yararlanmaktadır. Gürültü ve hava kirliliğinden uzaktır.Doğa ve deniz manzaralıdır. Site 5 bloktan oluşmaktadır.Etrafı bahçe duvarıyla çevrilidir.Açık otopark,yüzme havuzu,aqua park ,ve benzeri sosyal donatılara sahiptir. henüz inşaat faaliyetleri tamamlanmamış ancak inşaat faaliyetleri halen devam etmektedir. Kat irtifakı kuruludur.Satışa konu 9 bağımsız bölüm no.lu dairenin bulunduğu C Blok parselin kuzey batısındadır. 2 Bodrum+zemin+4 kat+Çatı katından oluşan Asansörlü,henüz asansörü takılmamış shingle çatılı,betonarme kaba inşaası tamamlanmış ancak ince işleri henüz tamamlanmamış olan betonarme karkas binadır.

Kıymet takdirine konu C blok 9 no.lu bağımsız bölüm bu binanın 2.katında bulunan güney-doğu cepheli 2 oda+1 Amerikan mutfaklı salon +1 genel banyo+1 ebeveyn banyosu+2 balkon ve müştemilatlar (2+1)şeklinde oluşan projesine göre Amerikan mutfaklı 2+1 şeklinde dizayn edilmiş ,yaklaşık 70 m2 alanlı ,tüm zeminleri seramik kaplı ,tavanları spot ve gizli ışık uygulamalı ,iç duvarları alçı uygulamalı ,iç kapıları hazır panel kapılı , balkon zeminleri seramik kaplamalı balkon korkulukları mermer küpeşteli ve camlı-aliminyum korkuluklu dış doğramaları ısıcamlı,pvc den olan , mutfak dolapları mdf-suntalam dan imal ve takılmış bir meskendir. Bu meskenin henüz çelik giriş kapısı takılmamış, mutfak tezgahı ,armatürleri takılmamış,banyosunda vitrifiye imalatları henüz yapılmamış ,son boya imaları yapılmamış natamam halde bir taşınmazdır.

Adresi : Kargıcak Mahallesi Ütopi Yolu ÜzeriAlanya / ANTALYA

Yüzölçümü : 70 m2

Arsa Payı : 75/6865

İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmakta olup uygulama görmüş arsa vasıflı imar parselidir.

Kıymeti : 270.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler :Muhtelif dosyalardan haciz vardır.

1. Satış Günü : 07/02/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 05/03/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : ALANYA 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ GİRİŞ KAPISI ÖNÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
İlanın bir nüshası borçluya alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabül edilir. Bunların dışında ayrıca adresi tahkikatı yapılmaz. Gazete ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/155 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR