AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akyurt'ta 110 m² daire icradan satılıktır

AKYURT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891945
Şehir : Ankara / Akyurt
Semt-Mahalle : YILDIRIM MAH. / AKYURT
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/211 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2018 11:25
İkinci Satış Günü
:
24.01.2019 11:25
Satış Yeri
:
Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYURT
İCRA DAİRESİ
2017/211 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Akyurt İlçe, 23 Ada, 5 Parsel, YILDIRIM Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm, Ankara ili Akyurt ilçesi Yıldırım mahallesi sınırları içerisinde bulunan 23 ada 5 parsel sayılı, 65/493 arsa paylı mesken vasıflı 2.kat 6 nolu bağımsız bölümün borçlulara ait 1/2 pay+1/2 pay olmak üzere taşınmazın tamamı satışa çıkarılmıştır. Taşınmaz Ankara ili ,Akyurt ilçesi,Yıldırım Mahallesi ,Koza sokağa cepheli, 3 oda 1 salon, mutfak, kiler, banyo, tuvalet, antre ve balkondan oluşmaktadır. Yaklaşık 110 m² kullanım alanına sahiptir. Bağımsız bölümün 2 tarafa cephesi bulunmakta, dış kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, salon ve oda zeminleri laminant parke, ıslak mekanları seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı,pencereleri PVC doğramalı ve ısı camlı, kombi ve doğalgazla ısınmaktadır. Gayrimenkulün geniş evsafı müdürlüğümüz dosyasındadır.
Yüzölçümü : 493,00 m2
Arsa Payı : 65/493
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planında,Kullanım amacı:Konut Alanı,Yapı Nizamı:Ayrık,Kat Adedi:Zemin+3,Taks:0,40,Kaks:1,60,Ön bahçe Mesafesi:5m,Yan Bahçe Mesafesi:3m
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 27/12/2018 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Akyurt Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Nikah Salonu - . AKYURT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/211 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR