AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akyazı\Kepekli'de arsa ve üzerindeki iki katlı ev icradan satılıktır

AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077880
Şehir : Sakarya / Akyazı
Semt-Mahalle : KEPEKLİ MAH. / AKYAZI
: 324
Yayınlandığı Gazeteler

ADAPAZARI AKŞAM HABERLERİ 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/231 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
286,397 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYAZI
İCRA DAİRESİ

2018/231 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Akyazı İlçesi,Kepekli Mahallesi,Köyiçi Mevkii, 296 Parsel de kayıtlı İki Katlı Betonarme Ev ve Arsası nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın yüz ölçümü 1.280,00 m2 dir.Taşınmaz topografik olarak % 1-3 eğimli bir yapıya sahip, hali hazırda üzerinde elma, erik, incir vb. muhtelif meyve ağaçları ile,Yaklaşık 35-40 yıllık, 324,00 m² inşaat alanına sahip, her katta 4 oda, hol, mutfak, banyo ve tuvalet bulunan, kiremit çatılı,sıvalı boyalı, kapı ve pencereleri ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, yer döşemeler ahşap kaplama, katı yakıt kat kalorifer ısınma sistemine sahip, betonarme yapı 2 katlı mesken bina,Yaklaşık 35-40 yıllık, 62,00 m² inşaat alanına sahip, kapı ve pencereler ağaç doğrama, kiremit çatılı, sıvalı boyalı, kagir yapı bodrum üzeri tek katlı ardiye ve Yaklaşık 35-40 yıllık, 56,00 m² inşaat alanına sahip, kapı ve pencereler ağaç doğrama, kiremit çatılı, sıvasız, briket yapı tek katlı kuruluk ve odunluk bulunmaktadır.Meskun mahal içinde her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, ulaşım imkânları iyi, kuşbakışı olarak kuzey yönünde Adapazarı-Akyazı karayoluna 130 metre,doğu yönünde D-140 Adapazarı-Mudurnu karayoluna 3,1 km ve Akyazı şehir merkezine 7 km mesafededir.Adresleri tespit edilemeyen ve tapu kaydında da bulunmayan ilgililer ve tebliğat yapılamayan ilgililere taşınmazın gazetede yayınlanacak açık artırma ilanı tebliğ yerine geçecektir.
Adresi : Kepekli MahallesiAkyazı/SAKARYA
Yüzölçümü : 1.280,00 m2
İmar Durumu : Belediye mücavir alanında köy yerleşik alan içinde olup, 2030 Sakarya Büyükşehir Belediyesi 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı kapsamında“Kırsal Yerleşim Alanı” içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 286.397,80 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/231 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR