AKSARAY 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Aksaray/Şifahane Mahallesi'nde kullanılmayacak durumda olan ev ve arsası mahkeme kararıyla satılıktır

AKSARAY 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960578
Şehir : Aksaray / Merkez
Semt-Mahalle : ŞİFAHANE MAH. / SANAYİ
: 386
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 Satış
Muhammen Bedeli
:
463,200 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 11:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 AKSARAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKSARAY 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aksaray İl, Merkez İlçe, 4338 Ada, 7 Parsel, ŞİFAHANE Mahalle/Köy, Ev ve Arsası Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre ; Satış konusu Aksaray ili Merkez Şifahane Mahallesinde bulunan 4338 ada 7 nolu parsel tapu kayıtlarına göre ev ve arsası vasfında olup 386,00m2 dir.Taşınmaz parsel üzerinde oldukça eski olan kullanılamayacak durumda olan ekonomik ömrünü tamamlamış herhangi bir ekonomik değeri olmayan tek katlı bir yapı bulunmaktadır.Arsa vasfındadır.Taşınmaz Parsel Mevki olarak Leyla hatun camisine ve Hamit ACAR İlkokuluna yakın olup Parselin bulunduğu mevkiiye 18.madde uygulaması yapılmıştır.Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Parselin ulaşım yolu açılmıştır.Elektrik,su,kanalizasyon gibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır.Zemin+3 kat inşaat ruhsatlıdır.Konut sahasında olup 3315.sokak (8 metrelik yol) cepheli ara parsel konumunda bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 386 m2

İmar Durumu : Var , Yola Mesafesi 5 m , Saçak seviyesi 12.5 m , Kat sayısı 4, İnşaat tarzı Ayrık Nizam

Kıymeti : 463.200,00 TL

KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:40 - 11:50 arası

2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 AKSARAY
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR