AKSARAY 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Aksaray/Merkezde iki katlı mesken ve bahçesi mahkemeden satılıktır

AKSARAY 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049356
Şehir : Aksaray / Merkez
Semt-Mahalle : LALELİ MAH. / ÇARŞI
: 294
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8 Satış
Muhammen Bedeli
:
817,676 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKSARAY 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aksaray İl, Merkez İlçe, 6156 Ada, 3 Parsel, LALELİ Mahalle/Köy, Taşınmaz parsel üzerinde 2 katlı (Bodrum+Zemin) zemin katı ve 1. kat mesken olarak kullanılan zemin katı 122 m2 ve bodrum katı da 172 m2 olmak üzere toplam brüt 294 m2 yığma olarak inşa edilmiş olan 2 katlı bir yapı, çatısı kiremet kaplı olan yapı soba ile ısınmaktadır. Güneş enerjilidir, Zemin kat 2 oda , salon, mutfak , banyo, wc ve 2 adet balkondan oluşmakta olup, bürt 122 m2, Dış kapısı demir parke kaplama, banyo, wc'nin zemini ve duvarları seramik kaplamalıdır. mutfağın ise zemini seramik duvarları sıva üstü boyalıdır. Mutfakta alt üst dolabı bulunmaktadır, balkon korkulukları demir doğramadır. Yapının bodrum katı depo olarak tasarlanmış olup, mesken olarak kullanılmaktadır. Bodrum katı 2 kısma ayrılmıştır, Bodrum zeminleri laminet parke kaplamalıdır. İç kapıları ve pencereleri eski ahşap kaplama olup boyalıdır. Banyo zemin mozaik kaplama olup duvarları sıvalı ve boyalıdır. Soba ile ısınmaktadır. Yapım tekniği ve gösterdiği özellikler nedeni ile 3. sınıf A yapı konunmundadır. Yapı yaklaşık 25 yıllıktır. 2 katlı evin değeri :201.684,00 TL dir. Parsel 3855. sokak (7 metrelik yol) ve 3854. sokak (7 metrelik yol) ve 3874. sokak (10 metrelik yol) çepheli köşe başı persel konumundadır. Taşınmaz parsel mevkii olarak Laleli yeni camiisine ve Laleli İlkokuluna yakındır. Taşınmaz persel Aksaray merkezine yaklaşık 3,5 mesafede kuzeyinde 3855. sokak ile doğusunda 3874. sokağa cephelidir. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parselin ulaşım yolu açılmıştır. Su, elektirik, kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Şehir merkezine uzak bir konumdadır. ulaşım zordur.Taşınmaz üzerinde 3 adet çam, 1 adet meşe, iki adet asma, 3 adet dut, 3 adet kaysı, 7 adet erik, 6 adet ceviz, 1 adet ayva, 1 adet vişne, 2 adet elma ağacı vardır.
Yüzölçümü : 1.093 m2

İmar Durumu : Var, Yola Mesafesi 5 m, Saçak seviyesi 9.5 m, Kat sayısı 3, İnşaat tarzı ayrık nizam
Kıymeti : 817.676,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bulunmamaktadır.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR