AKSARAY 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Aksaray Merkez'de 1.399 m² arsa mahkemeden satılıktır

AKSARAY 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077643
Şehir : Aksaray / Merkez
Semt-Mahalle : TACİN MAH. / SANAYİ
: 1399
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/73 Satış
Muhammen Bedeli
:
4,199,970 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
31.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKSARAY 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No: 2019/73 Satış
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri:Aksaray İli, Merkez İlçesi, Tacin Mahallesi, 35 Cilt Nolu, 3415 sayfa nolu, 7368 ada 2 parselde, 1.399,99 m² yüzölçümlü, arsa niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmazın üzerinde oldukça eski kullanılamayacak durumda olan ekonomik ömrünü tamamlamış, tek katlı yapının bir kısmı parselde kaldığından dolayı herhangi bir ekonomik değeri yoktur. Arsa vasfındadır. Parselin İmar Durumu; Yola mesafesi: 5.00 mt, İnşaat Tarzı: Ayrık Nizam, Kat adeti: 8 kat, Saçak Seviyesi: 24.50, Kaks (Katlar Alanı Katsayısı): 2.40, Parsel mevcut imar durumuna göre İş Merkezi sahası konumunda 8 kat inşaat ruhsatlı olup kuzey yönünde 92. caddeye cepheli ara parseldir. Taşınmazın bulunduğu bölge şehrin yapılaşma yoğunluğunun düşük olduğu bölgelerden olup kuzey doğusunda kalan bölge de şehrin küçük ölçekli sanayisi kurulu olup diğer kısımlarda az sayıda tek katlı müstakil kullanımlı konut amaçlı yapılar ile ahır - ağıl - depo tarzında yapılar bulunduğu görülmüştür. Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesi taşınmazın 700 metre batısında, örnek sanayi camisine 490 metre mesafede bulunmakta olup hastanenin yakın çevresinde apartman tarzında yapılar bulunmaktadır. Sanayinin de bölgeden taşınacak olması nedeniyle bölge gelişmeye müsait bir konumda bulunmaktadır. Topografik olarak düz bir yapıya sahiptir. Elektrik, su, ptt gibi alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Eğitim ve sağlık kuruluşlarına yakındır. Taşınmazın tam hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.
İmar Durumu : Var Takdir Olunan

Kıymeti: 4.199.970,00 TL

KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 31/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/73 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,
İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126 )
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR