ADANA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akkuyu Mahallesinde icradan satılık kargir ev

ADANA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888189
Şehir : Adana / Sarıçam
Semt-Mahalle : AKKUYU MAH. / OSMANGAZİ
Yayınlandığı Gazeteler

ADANA GÜNEY HABER 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10102 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2018 09:40
İkinci Satış Günü
:
09.01.2019 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
9. İCRA DAİRESİ

2018/10102 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Sarıçam İlçe, 38 Parsel, AKKUYU Mahalle/Köy, Kargir ev ve hefkere Nolu Bağımsız Bölüm Adana İli, Sarıçam İlçesi, Akkuyu Köyü 38 Parsel adresinde bulunmaktadır. Taşınmaza tarif olarak Akkuyu Toki sitesinden hareketle kuzey istikametinde yaklaşık 1,7 km ilerde konumlu taşınmaza ulaşım sağlanmaktadır.
Parsel üzerinde; Parselin güneydoğusunda 1 adet tek katlı 170 m2 alana sahip müstakil ev mevcut olup müstakil evin dış cephesi sıvalı giriş kapısı ahşap iç kapılar kısmen ahşap kısmen pvc doğrama pencereleri pvc doğramadır. Zeminleri şap döşeli duvar ve tavanlar plastik boyalı olup taşınmaza genel olarak bakımsız durumdadır.Parselin doğusunda 106 m2 alana sahip depo olarak kullanılan eski taştan yapılmış depo bulunmaktadır.Parselin kuzeyinde 350 m2 alana sahip ahır bulunmaktadır.Ahır bölümünün güneyinde 11 m2 alana sahip depo bölümü mevcuttur.Parsel üzerinde 3 adet nar, 3 adet zeytin, 1 adet ceviz, 1 adet dut ağacı mevcuttur.38 parsel üzerindeki ağaçlar ve yapılar değerlemede dikkate alınmıştır.
İmar Durumu :Adana İli Sarıçam İlçesi Akkuyu 38 Parsel Tarım Alanı yapılaşma şartlarına sahiptir.
Yüzölçümü : 2.700 m2
Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 11/12/2018 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10102 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR