AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akçaabat'ta 3+1 daire icradan satılıktır

AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180895
Şehir : Trabzon / Akçaabat
Semt-Mahalle : NEFSİPULATHANE MAH. / AKÇAABAT
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Soba

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/719 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.08.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
25.09.2020 14:50
Satış Yeri
:
Dürbinar Mah. İnönü Cad. Pulathane İş Merkezi Kat 3İç Kapı No:319DepoÖnü Akçaabat-Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKÇAABAT İCRA DAİRESİ

2019/719 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Trabzon İl, Akçaabat İlçe, 259 Ada, 4 Parsel, Nefsipulathane Mahalle, Mezarlık Yanı Mevkii, 5.Kat, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz İlçenin ana caddelerinden olan İnönü Caddesinin 30 m kadardır.Taşınmaz Hamam Çimeni Çarşısı olmak üzere çok sayıda dükkan, market vb. işletmeler ile konut binaları mevcuttur.Taşınmaz; Bodrum+zemin + 6 normal katlı betonarme binanın 5.katında bulunmaktadır. Binanın bütünkatlarında her katta çift daire bulunmaktadır. Bulunduğu arsa ara parsel olup bitişik olduğu parsellerdeki yapılaşma tamamlanmıştır. Taşınmazın bulunduğu bina kuzeyinden geçmekte olan Bahar Sokağa cepheli olup apartman girişi zemin kat seviyesinden bu sokaktan sağlanmaktadır.3+1 mimari tarzda olan daireyaklaşık 115m2 brüt alana sahip olup net kullanım alanı 90m2'dir. Daire dış kapısı boyalı ahşap doğramandan yapılmıştır. Yaklaşık 30-35 yıllık olan binada asansör bulunmayıp sobalıdır. Taşınmazın cephesinin komşu binalara baktığı içinmanzarası kapalıdır.
Adresi: Nefsipulathane Mah.Gazi Ap. Bahar SokakNo:3 İç Kapı No:10 Akçaabat / TRABZON
Yüzölçümü : 366,60 m2
Arsa Payı : 5/54
İmar Durumu :Akçaabat Belediyesi İmar Müdürlüğü'nün18.11.2019 tarih ve E.8145 sayılı yazısı ekinde sunulan imar durumuna göre dava konusu taşınmazın bulunduğu parsel konut alanı olarak planlanmış olup ayrık nizam 5 kat yapılaşma müsaadesi bulunmaktadır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ki gibidir.
1. Satış Günü : 31/08/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 25/09/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Dürbinar Mah. İnönü Cad. Pulathane İş Merkezi Kat 3İç Kapı No:319DepoÖnü Akçaabat-Trabzon

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/719 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR