AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akçaabat Yaylacık Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183358
Şehir : Trabzon / Akçaabat
Semt-Mahalle : YAYLACIK MAH. / AKÇAABAT
Oda Sayısı : 3+1
: 86
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 02.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3624 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
23.09.2020 10:40
Satış Yeri
:
DÜRBİNAR MAH. İNÖNÜ CAD. PULATHANE İŞ MERKEZİ KAT 3İÇ KAPI NO:319DEPOÖNÜ AKÇAABAT - TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKÇAABAT İCRA DAİRESİ

2019/3624 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Akçaabat İlçe, 293 Ada, 92 Parsel, YAYLACIK Mahalle/Köy, Nur Sokak Mevkii, 10 Nolu B.Bölüm Taşınmaz Güneyden Trabzon-Giresun Sahil yoluna cepheli olup Denizle Sahil yolu arasında kalmaktadır.Düzköy Caddesine ayrılan kavşağa yaklaşık 300m mesafede olup Haçkalı Baba Devlet Hastanesine 300m, Akçaabat İlçe merkezine 2 km mesafededir.Taşınmaz bodrum+zemin +7 normal kattan oluşan betonarme binanın 5. katında bulunmaktadır.Binada her katta 2 daire bulunmaktadır.Daire apartmanın doğu tarafına bulunmakta güneye ve doğuya cephesi bulunmaktadır.Güneye olan cephesinin önü açık olup Trabzon-Akçaabat karayolu manzaralıdır.Doğu cephesindeki manzarası kısıtlıdır.Daire 3+1 mimari tarzda yapılmış olup toplam net kullanım alanı yaklaşık 86 m2, brüt alanı yaklaşık 121 m2 civarındadır.Bulunduğu bina asansörlü olup yaklaşık 25-30 yıllıktır.Kıymet değerlendirilmesi binanın yaşı, dairelerin binadaki konumu, alanı, oda sayısı, eksiklikleri, manzara durumu, asansörlü ve kaloriferli oluşu gözönünde bulundurularak yapılmıştır.
Adresi : Yaylacık Mah.Nur Sk.Mevkii K:5Akçaabat / TRABZON
Yüzölçümü : 224,00 m2
Arsa Payı : 6/126
İmar Durumu : Akçaabat Belediyesi İmar Müdürlüğü'nün 8132 sayılı yazısı ile taşınmazın bulunduğu parselin sahil yoluna cepheli kısmı bitişik nizam 6 kat ticaret alanı olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup taşınmaz üzerinde ipotek ve hacizler vardır ayrıca taşınmazAT 3402 S.K' nun 22. Mad. 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 28/08/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 23/09/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : DÜRBİNAR MAH. İNÖNÜ CAD. PULATHANE İŞ MERKEZİ KAT 3İÇ KAPI NO:319DEPOÖNÜ AKÇAABAT - TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Yeteri kadar satış ilanının hazırlanarak ilgililere tebliğine, Tapudaki ilgililerin tapu müdürlüğünce bildirilen adreslerine satış ilanı tebliğine, tapu müdürlüğünce adresi bildirilmeyen, tapuda kayıtlı adresi olmayan ilgililerinadres kayıt sistemindeki adreslerine satış ilanının tebliğine ve adli tebligatı iade edilen ilgililere, adres kayıt sisteminde açık adresleri bulunmayanlara ve adresi yurtdışı olanlara İ.İ.K'nun 127. Maddesi gereğince gazetede, belediyeve elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebliğ yerine geçmesine,
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3624 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR