ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akbayır Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890181
Şehir : Şanlıurfa / Karaköprü
Semt-Mahalle : AKBAYIR MAH. / KARAKÖPRÜ
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11692 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
Şanlıurfa Adliyesi Haliliye Ek Binası 2. İcra Müdürlüğü Kalemi- Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ
2018/11692 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Şanlıurfa ili, Karaköprü İlçesi, Karaköprü Mah.2051 Ada, 1 Parselde kayıtlı, B Blok 5. Kat. 18 Nolu Bag. Bölüm mesken nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 7 yıllık binadır. Parsel üzerinde A ve B olmak üzere 2 adet blok bulunmaktadır. Sitenin etrafı duvar ile çevrili olup bahçesinde açık otopark ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Bloğun dış cephesi akrilik boyalıdır. Kat sahanlıklarının zemini ve merdiven mermer kaplıdır. Taşınmazın bulunduğu bina parselin güney cephesinde konumlandırılmıştır. Dava konusu taşınmaz B Blok,4 Bodrum + zemin + 8 normal kat olmak üzere toplam 13 katlıdır.Onaylı Mimari projesine göre binanın 4. Bodrum katından sığınak ve kapıcı dairesi ve müştemilatı, 3. Bodrum, 1. Bodrum, Zemin ve 7 Normal katında her katta 2? şer adet mesken bulunmakta olup, 8. Normal katında ise 2 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Toplamda 13 katlı olan binada 24 adet B.B bulunmaktadır. Bina girişi kuzey cephesinden 3. Bodrum kattan verilmiştir. Dava konusu taşınmaz B Blok 5. Kat ( 18 ) bağımsız bölüm nolu mesken, bina girişine göre sağ ( Kuzey-Güney- Batı ) cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre; antre-hol +4 oda + salon+ mutfak + banyo + wc ve 3 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt 200 m2 alana sahiptir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, salon, 4 adet oda, antre, hol ve mutfak yer döşemeleri seramik kaplama olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın duvarları kağıt kaplama, pencereleri PVC doğrama olup, pres iç kapılar Amerikan panel kapıdır. Meskende mutfak dolabı ve vestiyer bulunmaktadır. Doğalgaz ile ısıtılmaktadır.
Adresi : Akbayır Mah. 1041. Sok. Ahmet Tiker Apt. B Blok No: 29B/18- Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 3.243,15 m2 Arsa Payı : Tam-20/960
İmar Durumu : Karaköprü sınırları içerisinde imarlı olup, belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 270.000,00 TLKaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynıdır.
KDV Oranı : %8 olup, 2. İhale tarihi itibari ile %18 olarak değerlendirilecektir.
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Haliliye Ek Binası 2. İcra Müdürlüğü Kalemi- Haliliye/Şanlıurfa l

2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Şanlıurfa ili, Karaköprü ilçesi, Yedikuyu Mah. 309 Ada, 1 Parselde kayıtlı arsa nitelikli nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın geometrik olarak yaklaşık dikdörtgen , topagrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Taşınmazın 4 cephesinden imar yolunun bulunduğu ancak imar yollarının henüz açılmamış olduğu görülmüştür. Taşınmazın yapılaşmasına engel teşkil edecek herhangi bir durum bulunmamaktadır. Taşınmazın çevre sınırlarını belirleyici herhangi bir tel, çit, vs. unsur yer almamaktadır. 18 uygulaması görmüş net parsel olup, yola parka terki bulunmamaktadır. Altyapı imkanlarından faydalanmamakta olup, elektrik ve telefon üst yapısı mevcuttur.Taşınmaz hisseli olup; borçlular: Ferhat KARADAĞ a 1/4 hissesi, Serhat KARADAŞ' a 1/4 hissesi, Bülent KARADAĞ' a 1/4 hissesi, Faruk KARADAĞ' a 1/4 hissesi bulunmakta olup, borçlulara intikal eden hisselerinin tamamı satılmaktadır.
Adresi : Şanlıurfa -Diyarbakır Karayolu Üzeri Yedikuyu Mah. Bulunan Arsa - Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 7.678,83 m2Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Karaköprü Belediyesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Altyapı imkanlarından faydalanmamakta
olup, elektrik ve telefon üst yapısı mevcuttur.
Kıymeti : 900.000,00 TL Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynıdır.
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliyesi Haliliye Ek Binası 2. İcra Müdürlüğü Kalemi- Haliliye/Şanlıurfa -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Tebligat yapılmayan ilgililere uyap ilanının ilanen tebliğ yerine sayılacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11692 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR