AĞRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ağrı/Yavuz Mahallesi'nde 170 m2 daire icradan satılıktır

AĞRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909150
Şehir : Ağrı
Oda Sayısı : 3+1
: 170
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/149 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
139,046 TL
Birinci Satış Günü
:
18.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Ağrı Belediye Başkanlığı Toplantı (Mezat) Salonu Merkez/AĞRI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AĞRI
İCRA DAİRESİ
2017/149 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ağrı İli, Merkez İlçesi, Yavuz Mah. Soka Mevki, 162 Ada, 16 Parsel, 25/550 Arsa Paylı, 4. Kat, 22 Nolu Bağımsız Bölümde Kayıtlı Mesken Vasfındaki Daire:Taşınmaz bulunduğu mahallenin iç kesimlerinde bulunmasına rağmen ticari açıdan işlek olan caddeye yakın konumda bulunmaktadır. Taşınmaz belediye mücavir alan ve imar planı içinde yer almaktadır. Taşınmaz belediyenin her türlü hizmetlerinden faydalanmaktadır. Satışa konu dairenin bulunduğu yapı bodrum kat+ zemin kat+5 kat olmak üzere toplam 7 kattan oluşmaktadır. Yapının iç ve dış duvarlarının sıvası ve boyası yapılmış olup, üzeri çatı ile örtülmüştür. Yapının duvarları bims briket ve tuğla malzemesinden yapılmıştır. Yapı yaklaşık 6-10 yaş aralığındadır. Yapı betonarme-karkas tarzda inşa edilmiştir. Daire binanın kuzeydoğu cephesinde yer almaktadır. Bağımsız bölümün kullanım alanı 170,00 m2 olup, 3 oda 1 salon wc banyo ve mutfaktan oluşmaktadır. Bağımsız bölümün değeri:139.046,63 TL dir.
İmar Durumu : Parsel belediye imar planı içinde, bitişik nizam 5 kata müsaadeli
Kıymeti : 139.046,63 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 18/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 12/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Ağrı Belediye Başkanlığı Toplantı (Mezat) Salonu Merkez/AĞRI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/149 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR