AĞRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ağrı/Gazi Mahallesi'nde 162,46 m2 daire icradan satılıktır

AĞRI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910941
Şehir : Ağrı / Merkez
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / KAZIMKARABEKİR
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/136 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
114,857 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
Ağrı Beldiyesi Mezat Salonu Ağrı/Merkez

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AĞRI
İCRA DAİRESİ
2018/136 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri : Ağrı İl, Merkez İlçe, 40 Ada, 33 Parsel, GAZİ Mahalle/Köy, 29 Nolu Bağımsız Bölüm Ağrı ili merkez ilçesi gazi mahallesi 40 ada 33 parsel nolu taşınmaz üzerinde yer alan Bülbül apartmanın 7 kat 29 nolu bağımsız bölümdür taşınmaz belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmakta olup bu yönüyle taşınmazın arazisi arsa niteliğindedir.Taşınmazın etrafında alt katları işyeri olan çok katlı binalar mevcuttur. Taşınmaz yaklaşık olarak 11-15 yıllık aralığında olduğu bilirkişi marifetiyle tespit edilmiş, yapının sıva ve boya işleri yapılmışüzeri çatı örtülüdür. Yapının duvarları bims (biriket) ve tuğla malzemesinden yapılmıştır. Yapı kalorifer ile ısıtılmaktadır binada asansör mevcuttur. Mimari projede yapılan inceleme sonucu 29 nolu bağımsız mesken olarak kullanılan bölüm 162,46M2 olup, 3 oda 1 salon WC banyo ve mutfaktan oluşmaktadır. Bağımsız bölümün tüm ince işçilikleri bitmiş olup konut olarak kullanılmaktadır. Bağımsız bölümün giriş kapısı çelikten yapılmış olup ıslak zeminler seramik ile diğer yerler ise laminant parke kaplanmıştır.
Yüzölçümü : 162,46 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 114.857,94 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 25/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 22/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ağrı beldiyesi mezat salonu ağrımerkez
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/136 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR