ÇAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar/Sultandağı'nda kargir ev ve arsası icradan satılıktır

ÇAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01083168
Şehir : Afyonkarahisar / Sultandağı
Semt-Mahalle : ÇAMÖZÜ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HABER ANADOLU 14.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/120 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
101,945 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 13:50
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 13:50
Satış Yeri
:
ÇAY BELEDİYE BAŞKANLIĞI NİKAH SALONU(ÜST KAT)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇAY İCRA DAİRESİ


2019/120 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Sultandağı İlçe, 701 Parsel, ÇAMÖZÜ Mahalle/Köy, ŞEMŞİK ÖNÜ Mevkii, Satışa konu taşınmaz Çamözü köy yerleşik alanı içinde olup üzerinde çeşitli yapılar bulunmaktadır. Taşınmazın üzerinde 1 adet 2 katlı ev ve una bitişik tek katlı depo yapısı bulunmakta, diğer kısımları ise bahçe olarak kullanılmaktadır. Parsel konum olarak Çamözü köyü yerleşim alanı içinde köyün merkezinde olup etrafının mesun olduğu altyapı hizmetlerine sahip olduğu, etrafında 1-2 katlı müstakil konutlar ile ahır, samanlık, depo türü yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz yaklaşık olarak Sultandağı ilçe merkezine ise 8 km. mesafededir . Taşınmazın üzerinde aşağıda cins, miktar ve yaşları belirtilen ağaçlar bulunmaktadır. Ağaç bedelleri, ağaçların mevcut durumu, dikim sıklığı,ağaçların verim potansiyeli mevcut gelişme durumu, bakımı hastalık ve zararlılara karşı mücadele vb hususlar dikkate alınarak yapılan gözleme göre belirlenmiştir. Arazi üzerinde çeşitli cins ve miktarlarda toplamda 6640,00 TL değerinde meyve ağaçları mevcuttur.Parsel üzerinde 2 katlı ev ve tek katlı depo yapılara bulunmaktadır.
Kerpiç ev: Zemin kat ve 1 normal katlı olacak şekilde toplam 160 m² alanlı kerpiç yapı tarzında yaklaşık 30-40 yıl önce inşa edilmiştir. Taşınmazın zemin katı depo ve samanlık hacimlerinden oluşmakta olup zemini beton duvarları toprak sıvalıdır. Taşınmazın 1.normal katına çıkış merdivenleri ahşap doğrama olup 1. normal kat 3 oda 1 mutfak 1 antre hacimlerinden oluşmaktadır. Zeminler bazı kısımlarda beton bazı kısımlarda tahta kaplamalı olup , pencereler pvc ve ahşaptır. Tavan kısımları kontur plak kaplıdır.
Depo: 78 M² alanlı tek katlı kerpiç yapı tarzında inşa edilmiştir. Taşınmazın giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Depo olarak kullanılmakta olup zemini beton duvarları toprak sıvalıdır.
Arsa Bedeli: Civardaki alım satım rayiçleri göz önüne alınarak m²birim değerinin 17,50 TL olduğunun bildirildiği anlaşılmıştır.
Taşınmazın toplam bedelinin Arsa bedeli 39.252,50 TL -Konut zemin kat 9292,50 TL -Konut 1. normal kat 30975,00 TL -Depo 15875,00 TL -Ağaç bedeli 6640,00 TL olmak üzere toplam 101945,00 TL olduğunun bildirildiği anlaşılmıştır. İİK 114/2.maddesi ve aynı kanunun 124/1. madde hükümleri ve artırma tarzı satış esnasında resen değerlendirilecek ve duruma göre uygulanacaktır.Kıymet Takdiri-bilirkişi raporu/fiili haciz tarihi İle ihale arasındaki geçen zaman dikkate alındığında,satılan malda değişiklik varsa ihaleye katılanların bu değişikliği bilerek ve kabul ederek ihaleye girdiklerini peşinen kabul ederler ve ihaleye pey sürebilirler.Herhangi bir değişiklikte müdürlüğümüzün hiçbir sorumluluğu yoktur. Bakiye ihale bedelini ödemek İçin taşınırlar da 7 Gün taşınmazlarda 10 güne kadar süre verilebilir. Kdv ve Damga Vergisi ihale bedeli İle birlikte tahsil edilecektir.
Adresi : Çamözü Köyü 701 Parsel Sultandağı / AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 2.243 m2 KDV Oranı : %18 Kıymeti : 101.945,00 TL
İmar Durumu : Güncel kayıtlarda olduğu gibidir
Kaydındaki Şerhler : Güncel kayıtlarda olduğu gibidir
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 13:50 - 13:55 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 13:50 - 13:55 arası
Satış Yeri : ÇAY BELEDİYE BAŞKANLIĞI NİKAH SALONU(ÜST KAT)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/120 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR