SANDIKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar Sandıklı'da 3+1 daire icradan satılıktır

SANDIKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199491
Şehir : Afyonkarahisar / Sandıklı
Semt-Mahalle : ECE MAH. / SANDIKLI
Yayınlandığı Gazeteler

SANDIKLI POSTASI 28.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/255 Talimat
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
27.10.2020 11:10
Satış Yeri
:
Konferans Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat Sandıklı / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SANDIKLI İCRA DAİRESİ
2019/255 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi Raporuna Göre: Sandıklı İlçesi Ece Mahallesi Yirciçay Mevkii 459 ada 3 parselde kain 637,50 m2 yüzölçümlü "altı katlı betonarme apartman ve arsası" vasıflı taşınmaz üzerinde yapılı zemim+5 kattan oluşan ana binanın 1. kattaki 3 nolu bağımsız bölümüdür. Mesken niteliğinde ve arsa payı 10/150 olup, tamamı borçlumuz adına kayıtlıdır.Ana bina konum olarak İlçenin ana yollarından birisi olan Yunus Emre Caddesinden 20 mt içeridedir. İlçe merkezine 1100 mt mesafededir. Bulvar üzerinde hazır gıda, market tarzı işletmeler vardır. Kapalı cezaevi, adliye binası gibi resmi kurumlara yakındır. Ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Toplu ulaşım güzergahına birkaç adım mesafededir. Kamu ve Belediye hizmetleri tamdır. Düzgün bir topografik yapıda olup, geometrik şekil olarak trapezi andırmaktadır. İçerisinde site çeklinde inşa edilmiş 3 adet blok vardır.
Ana bina tahminen 8 sene önce betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Dış cephesinde mantolama vardır. Ayrık nizamdır. Giriş kapısı demir kapıdır. Arka bahçesi açık otopark olarak kullanılmaktadır. İçi asansörlü olup, ısınması Sanjet ile gerçekleşmektedir. Her katında üçer tane dairesi vardır. Merdivenler mermer kaplıdır. Kat mülkiyetine geçilmiştir.
Kıymet takdiri istenilen taşınmaz, ana binanın 1. katında yer almaktadır. Girişi çelik kapı olan dairenin ilk girişte dar bir koridordan geçilerek, ilk önce salon-mutfak bölümüne ulaşılmaktadır. Yan bölümdeki kapı yardımı ile de 3 oda , banyo,wc-lavabo bölümlerine geçilmektedir. Oda kapıları panel kapı, salon ve oda tabanları laminant parkedir. Mutfak ve diğer ıslak hacimler ise seramik kaplıdır. Wc,lavabo ve banyo duvarları tavana kadar fayans, diğer duvarlar saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Tavanlarda ayrıca kartonpiyer yapılıdır. Pencere doğramaları renkli pvc dir.Mutfakta L şeklinde tezgah ile alt ve üst dolapları yapılı haldedir. Evin salon ve çocuk odasında birer tane balkonu vardır. Arka iki oda plan geometrisi olarak trapezi andırmaktadır. Diğer mekanlar dörtgen şeklindedir. Yüz ölçümü net 88 m2 dir. Genel olarak bakıldığında içi bakımlı, kullanıma hazır, işçilik ve malzeme kalitesi iyi düzeyde bir dairedir.
Adresi : Sandıklı Ece Mahallesi Narin Sokak Gül apt. No: 3 kat 1 daire no : 3 tür
Yüzölçümü : 88,00m2
Arsa Payı : 10/150
İmar Durumu : Sandıklı Belediye Başkanlığı'nın 26/08/2019 Tarih ve 78210422-115-1119/E.2010 yazısı uyarınca 1/1000 Ölçekli uygulama imar planımız içinde ikiz nizam 5 kat konut yapılaşma adası içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/09/2020 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 27/10/2020 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : Konferans Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat Sandıklı / Afyonkarahisar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/255 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR