AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar Merkez'de 38 m² 1+1 daire icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129426
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 1+1
: 38
Yayınlandığı Gazeteler

AFYON TÜRKELİ 11.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/173 Talimat
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:15
Satış Yeri
:
Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım caddesi Adliye Sarayı Kat:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

2019/173 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Afyonkarahisar Merkez kumartaş(Erenler) Mah. 114 ada 6 parsel birinci kat 4 nolu BB bölümde bulunan mesken nitelikli alacaklı bankaya ipotekli gayrimenkul satılacaktır. Bilirkişi raporuna göre, Kıymet takdiri istenilen bağımsız bölümün bulunduğu Erenler (Kumartaş) mahallesi 114 ada 6 parseldeki, 2768 ve 2765 nolu sokak köşesindeki parsel üzerinde inşa edilmiş BKR Akçinzade Apart binasının bulunduğu taşınmazın, düzgün bir topoğrafik yapıda olduğu, Afyonkarahisar ?Eskişehir karayoluna yaklaşık 520 m. mesafede olduğu, yine Erenler Sağlık evine, Kafeler, diğer öğrenci yurtları ve alış veriş imkanı olan bölgelere yürüyüş mesafesinde olduğu,Taşınmazın herhangi bir ulaşım ve altyapı sorununun bulunmadığı, belediye hizmetlerinden yararlanmakta olduğu,Birinci kat 4 nolu bağımsız bölüm mesken : Kıymet takdiri istenilen BKR Akçinzade Apart binasının birinci katındaki 4 nolu bağımsız bölümün; -1 yıllık binanın birinci katındaki 4 nolu bağımsız bölümün 38.78 m2 inşaat alanlı olduğu, - Giriş kapısının çelik kapı olduğu, - Meskenin girişte antrede mutfak nişi, salon ve 1 yatak odası (1+1), banyo- wc mahallinden oluştuğu, - Salon ve yatak odası tabanları ahşap laminant parke kaplama olduğu,- Giriş antresi ve banyo wc mahallinin zemini seramik, banyo wc mahallinin duvarlarının fayans olduğu, banyoda klozetin mevcut olduğu, - Duvarlar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı olduğu, - İç kapılar ahşap Amerikan panel kapı, pencereler ısıcamlı pvc doğrama, - Mutfak tezgahı mermerit tezgah ile tezgah alt ve üst dolaplarının mevcut olduğu, Binanın merkezi sistem ısıtmalı olduğu, İmar durumu : Afyonkarahisar Belediye başkanlığının 28.03.2019 tarih ve 315 sayılı yazısında, söz konusu olan taşınmazın imar planında Sosyal Tesisi alanında kaldığının belirtildiği,
Kıymeti: 70.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü: 16/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri: Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım caddesi Adliye Sarayı Kat:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu AFYONKARAHİSAR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/173 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR