AFYONKARAHİSAR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Afyonkarahisar/Merkez'de 3+1 daire mahkemeden satılıktır

AFYONKARAHİSAR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01019857
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : ÖRNEKEVLER MAH. / SAHİPATA
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

ODAK 05.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
227,550 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar-Merkez-Örnekevler Mahallesi 102 ada 1 parsel sayılı taşınmaz üzerinde kain zemin kat 4 nolu bağımsız bölüm sayılı ve mesken nitelikli taşınmazın yapılan kıymet takdirinde; Taşınmaz Karanfil sokağın köşesinde bulunan 4 katlı Doğan Gök Apartmanı zemin katında olup binada bodrum hariç her katta 4 daire olmak üzere toplam 16 dairenin mevcut olduğu, apartman zemin katına girildiğinde geniş bir hol olup ortasında havuzun bulunduğu ve sağ arka tarafta olan dairenin antre, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc-lavabo dan oluştuğu, yaklaşık olarak 100 m2 alanında ve yıpranmasının ise 20 yılın üzerinde olduğu tesbit edilmiştir.Salon ve odaların zemini ahşap vernikli parke,tüm duvarlar alçı üstü plastik boyalı , ıslak hacimler seramik kaplı , pencereler ısıcamlı pvc doğrama iç ve dış kapı ahşap doğrama, mutfakta zemin seramik, mutfak tezgahı mermerit olup yezgah altı ve üstü ahşap mutfak dolaplarının mevcut olduğu,banyo ile wc duvarları seramik kaplamalı olup banyoda küvet, ahşap dolaplı lavabo, klozet, wc de ise lavabo bulunduğu görülmüştür. Meskende elektrik ve su mevcut olup ısınmanın ise bireysel kombili doğalgaz ile sağlanmakta olduğunun görüldüğü, ancak uzun bir süredir boş olduğu anlaşılmıştır.Taşınmaz, düzgün bir topoğrafik yapıya sahip olup belediyenin tüm hizmetlerinden azami derecede yararlanmaktadır. Satışa konu taşınmazın Adnan Menderes Bulvarına 75 m, Örnekevler Camisine 100 m, Kocatepe Ortaokuluna 130 m, Kocatepe Anadolu Lisesine 150 m, Kocatepe parkına 120 m, il merkezine ise 2 km. mesafede bulunduğu belirlenmiştir.
Adresi : Örnekevler Mahallesi Karanfil Sokak Doğan Gök Apt. No: 2 Zemin Kat No:4 Merkez / Afyonkarahisar
Arsa Payı : 12/210
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmakta olduğunu ve ayrık nizam 4 kat% 40 inşaat müsaadelidir.
Kıymeti : 227.550,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kayıttaki gibi
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 24/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR