AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198568
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : SAHİPATA MAH. / SAHİPATA
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 27.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/890 Talimat
Muhammen Bedeli
:
824,610 TL
Birinci Satış Günü
:
06.10.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
02.11.2020 10:45
Satış Yeri
:
Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım caddesi Adliye Sarayı Ka:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ
2019/890 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Afyonkarahisar İl, Merkez İlçe, 2583 Ada, 3 Parsel, SAHİPATA-İMAR Mahalle/Köy, Keferekırı Mevkii, Afyonkarahisar İli Merkez İlçesi Sahipata-İmar Mah. Keferekırı Mevkii 2583 ada 3 parselde kayıtlı arsa nitelikli gayrimenkul. Bilirkişi raporuna göre, Genellikle orta ve alt gelir grubunca tercih edilmektedir. Köşe parsel konumunda olduğundan ticari bakımdan da cazip niteliktedir. Parsel üzerinde yapılar vardır. Yapılardan arta kalan kısım ise mermer paledyen ile kaplanmıştır.
Betonarme bina : Bodrum + zemin+2 kat olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiş yapının oturma alanı 130 m2 dir. Zemin katında bakkal işletmesi vardır. Cephesi 13 mt ve 10 mt dir. Bina girişi ise Ş. Abdulkadir Kocatürk caddesi tarafındandır. İşyerinin cephesi alüminyum camekan ile geçilmiş olup, iç mekan zeminleri seramik, tavanlar ise asma tavandır. Wc-lavabosu bulunmaktadır.
Binanın 1. Katındaki bağımsız bölüm ile 2. Katındaki bağımsız bölüm aynı mimari plan ve yapı malzemeleri ile tertip edilmiştir. Daire kapısı ahşaptır. İçi 3 oda+ salon+antre+mutfak+banyo+wc-lavabodan ibarettir. Girişte solda vestiyer bulunmaktadır.Salon ve odalar laminant parke, mutfak, antre ve diğer ıslak mekanlar seramik kaplıdır. Banyo-wc duvarı tavana kadar fayans kaplıdır. Dairenin diğer duvarları ve tavanları ise düz sıva üzeri plastik boyadır. Tavanlarda kartonpiyer uygulaması vardır. Oda kapıları Amerikan panel kapıdır. Mutfak bölümünde mermer tezgah ile alt ve üst dolaplar yapılı haldedir. Bu kısımda balkon bulunmaktadır. Evin pencereleri beyaz pvc doğramadır. Kaloriferli olup, ısınma doğalgaz iledir. Bodrum kat ve zemin kat II B, 1 ve 2. Katlar III B yapı sınıfında olup, yıpranma payı % 30 dur.
Müştemilatlar : Parselin, Ceyhan Caddesi?ne bakan kısmında ahşap ve sac malzemeleri ile 2 adet sundurma şeklinde yapılı binaların kullanım alanı 75 m2 dir. IA yapı sınıfındadır. Yıpranma payı % 30 dur.
Afyonkarahisar Belediyesi?nin 23.10.2019 tarih ve 828 sayılı yazısında ?Taşınmaz imar planında konut alanında kalmakta olup,ayrık nizam 3 kat % 30 inşaat müsaadelidir. ? denilmektedir.
Güncel adresi Merkez Sahipata Mahallesi Şehit Abdulkadir Kocatürk Caddesi No: 22 dir.
Yüzölçümü: 469 m2 - Kıymeti : 824.610,00 TL -KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 06/10/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 02/11/2020 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri : Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım caddesi Adliye Sarayı Ka:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu AFYONKARAHİSAR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/890 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR