AFYONKARAHİSAR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Afyonkarahisar/Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068558
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : SAHİPATA MAH. / SAHİPATA
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 17.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
335,035 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2019/10 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar-Merkez-Sahipata İmar Mahallesi 2579 ada 2 parsel sayılı kargir ev vasıflı olarak tapuya kayıtlı taşınmazın yapılan kıymet takdirinde;948 Sokak ile Ceyhan Caddesinin kesiştiği noktada köşe parsel konumunda olup üzerinde bodrum + zemin katı dükkan + 2 kat olmak üzere 3 Katlı Kargir bir yapının bulunduğu tespit edilmiştir. 3 Katlı kargir yapının dışının beton sıvalı ve boyalı olup ahşap çatı üzeri kiremit örtülüdür. Taşınmazın altında yaklaşık 23,00 m2 bodrum bulunmakta olup zemin katında 3 adet dükkan olduğu, köşedeki dükkanın daha önceden market olarak kullanıldığı, ancak keşif günü boş olduğu ve kullanılmadığı, yaklaşık alanının 38,00 m2 olduğu, diğer 2 dükkanın ise kullanılmadığı, içerisinde plastik sandalyeler olduğu ve her iki dükkanın yaklaşık alanı toplam 62 m2 olabileceği,dükkanların zemini mermer-mozaik kaplamalı, duvar ile tavanların ise plastik badanalı olduğu görülmüştür. Camekanlar demir doğrama olup normal cam kaplamalıdır. Camekanların üzerinde ise demir panel kepengin bulunduğu görülmüştür. 3 Katlı kargir yapının inşaat alanının yaklaşık 100,00 m2 olduğu, yıpranmasının ise 35 yıllık olabileceği hesaplanmıştır.Dükkanların üstünde 2 kat olduğu ve her katta bir daire olmak üzere 2 dairenin bulunduğu, yapılan inceleme sonunda 3 katlı kargir binada kat mülkiyetine geçilmediği görülmüştür. 1.Katta bulunan dairenin antre, salon salomanje tipinde oturma odası, 2 adet yatak odası, mutfak, banyo, wc den oluştuğu, zemin kaplamasının bulunmadığı, 1 odada zemin ahşap kaplamalı olup diğer odaların zemini beton kaplamalı, pencereler ısı camlı pvc doğrama olup kapıların ise ahşap doğrama oldukları, antrenin zemini mermer kaplama, ıslak zeminlerin tabanları ve duvarları yarıya kadar mermer kaplamalı olup mutfakta tezgah mermerdir. Alt ve üst mutfak dolaplarının bulunmadığı, dairenin katı yakıtlı soba ile ısıtılmakta olduğu görülmüştür. Keşif günü 1.kattaki dairenin kullanılmadığı boş olduğu görülmüştür.2.Katta bulunan dairenin alt kattaki daire ile aynı olduğu, antre, salon salomanje tipinde oturma odası, 2 adet yatak odası, mutfak, banyo, wc den oluştuğu, zemin kaplamasının bulunmadığı, 1 odada zemin ahşap kaplamalı olup diğer odaların zemini beton kaplamalı, pencereler ısıcamlı pvc doğrama olup kapıların ise ahşap doğrama oldukları, antrenin zemini mermer kaplama, ıslak zeminlerin tabanları ve duvarları yarıya kadar mermer kaplamalı olup mutfakta tezgah mermerdir. Alt ve üst mutfak dolaplarının bulunmadığı, dairenin katı yakıtlı soba ile ısıtılmakta olduğu belirlenmiştir. Taşınmazın bahçesinde 1 adet 7-8 yaşında elma ağacı olduğu, taşınmazın Ceyhan Caddesine cepheli olup Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarına 75 m, Asiye Sultan Ana okuluna 145 m, Salim Pancar İlkokuluna 200 m, Veysel Karani Cami 350 m, Şehitler Camisine 550 m, Kamil Miras Camisine 450 m. ve kapalı Pazar yerine ise 450 m, Kocatepe Polis Merkezi Amirliğine 400 m, il merkezine ise 4.5 km mesafede olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Sahipata Mahallesi Ceyhan Caddesi No: 6 Merkez / Afyonkarahisar
Yüzölçümü : 300 m2
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmakta olup ayrık nizam 3 kat İnşaat müsadelidir.
Kıymeti : 335.035,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kayıttaki gibi
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10 Satış sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR