AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029944
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
: 103
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 6
Yayınlandığı Gazeteler

KOCATEPE 25.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/14566 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
01.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah.Adalet Sarayı 1. Kat/AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ
2014/14566 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu gayrimenkul Afyonkarahisar İli Merkez ilçesi,Esentepe Mahallesinde tapunun 2762 ada 7 parsel nolu üçüncü kat( 6 ) nolu B. Bölüm meskenin 473.00 m2 yüz ölçümlü 5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası niteliğindeki taşınmazda inşa edilmiş binanın 59/473 arsa paylı üçüncü kat( 6 ) nolu ve borçlunun tam hisse maliki olduğunun belirtildiği taşınmazın imar planlarında konut alanında, blok nizam 4 kat ve % 40 inşaat müsaadeli olduğu zemin işyeri ve normal 3 katı konut olan betonarme karkas yapı sisteminde her katta 2 daire olarak inşa edilmiş olan, asansörlü ve doğalgazlı binanın 3.ncü katındaki ( son kat) ( 6) nolu bağımsız bölüm nolu meskenin Yapı kullanma izin belgesinde 103.50 m2 inşaat alanlı olduğunun belirlendiği,- Mesken giriş kapısının çelik kapı olduğu,- Antre, hol, mutfak, 2 yatak odası, 1 oturma odası ve 1 salon ( 3+1) ile banyo ve wc mahallinden oluştuğu, Antre, hol mutfak zemin kaplamasının seramik olduğu,Mutfak balkonunun cam balkon olduğu, Salon ve odaların zeminlerinin ahşap laminant parke kaplama olduğu, Salon ve antre hol tavanında led ışıklı gergi tavan olduğu, İç kapıların ahşap mobilya kapı, pencerelerin ise ısıcamlı pvc doğrama olduğu, Tüm duvarların alçı sıvalı salonda 2 duvarın kağıt kaplama olduğu, Mutfakta mermerit tezgah ile tezgah alt ve üst dolaplarının mevcut olduğu, Banyo ve wc mahallinin zemin kaplamasının seramik,duvarlarının duvar fayansı olduğu, banyoda duşa kabin ile klozet ve lvb. nun bulunduğu, Elektrik ve suyu mevcut doğalgazlı meskenin borçlu tarafından kullanıldığının belirlendiği, Kıymet takdirine konu olan bağımsız bölüm meskenin bulunduğu taşınmazın herhangi bir ulaşım ve altyapı sorununun bulunmadığı, taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden azami derecede faydalandığı,taşınmazın civarında haftalık kurulan Ataköy semt pazarına 275 m, 4 nolu Aile sağlık merkezine 300 m.Fatih Anadolu Lisesine 200 m. Ataköy Migrosa 420 m.Hacı Hayriye ÖZSOY ilkokulu ve Ortaokuluna 350 m. Zübeyde Hanım caddesine 320 m. Adnan Menderes Bulvarına 320 m.ve Esentepe parkına 50 m.mesafede olan taşınmazın İİK. 114. ve 126. maddeleri gereği belirleyici özelllikleri ilana derç edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasınada mevcuttur.
Adresi :Esentepe Mah. 297.Sok.Dervişbey Apt. No:31- Kat: 3 daire No: 6 AFYON
Yüzölçümü : 103,50 m2
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Kaydınadaki gibidir
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 01/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah.Adalet Sarayı 1. Kat/AFYONKARAHİSAR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/14566 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR