AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01174850
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : SAHİPATA MAH. / SAHİPATA
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AFYON TÜRKELİ 19.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/423 Talimat
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
09.09.2020 10:45
Satış Yeri
:
Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım caddesi Adliye Sarayı Ka:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ
2019/423 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Merkez İlçe, 2599 Ada, 6 Parsel, SAHİPATA Mahalle/Köy, Keferekırı Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Afyonkarahisar İli Merkez İlçesi Sahipata Mah. Keferekırı Mevkii 2599 ada 6 parsel 1. kat 3 nolu BB bulunan mesken nitelikli gayrimenkul. Bilirkişi raporuna göre, Taşınmaz, konum itibarı ile Afyon-Konya yoluna çıkan Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarı'ndan 600 mt içeride, genellikle alt ve orta gelir grubunca tercih edilen mesken bölgesindedir. Kamunun ve Belediye'nin tüm hizmetleri tamdır. Düz bir topografik yapıda olup, geometrik şekil olarak düzgün bir dikdörtgene benzemektedir. Parsel üzerinde tek bloktan oluşan ana bina vardır. Ana bina bodrum+3 normal kat olarak betonarme karkas sistemde 2 sene önce inşa edilmiştir. Dış cephesinde mantolama imalatı yapılıdır. Doğalgazlı ve kaloriferlidir. Bina giriş kapısı alüminyum kapı olup, çevre duvarı ve kilitli parke taşı düzenlemesi yapılıdır.Kıymet takdiri istenilen dairenin içi 2 oda+ salon+antre+mutfak+ banyo+wc-lavabodan ibaret olduğu halde net 80 m2 yüz ölçümündedir. Giriş kapısı çelik kapıdır. Salon ve oda tabanları laminant parke, antre ve mutfak parlak porselen seramik, banyo wc ise düz seramiktir. Banyo içinde kare duşakabin ile klozit ve çamaşır makinesi dolabı bulunmaktadır. Mutfakta akrilik tezgah ile alt ve üst dolapları yapılı haldedir. Balkonu vardır. Dairenin antre ve oda tavanlarında gizli ışıklı tavan uygulaması bulunmaktadır. Duvarları ise saten alçı üzeri plastik boyadır. Bir odasında sürgülü dolabı olan dairenin tüm oda kapıları panel kapıdır. Pencereleri beyaz pvc profildir. İçi boş durumda olan ve daha önceden de hiç kullanılmadığı anlaşılan sıfır görünümlü daireye genel olarak bakıldığında yapı malzemeleri ve işçiliği 1. Sınıf olan düzgün ve eksiksiz kullanıma hazır durumdadır. Güncel adresi Merkez Veysel Karani Mahallesi 1101 Sokak No: 8, kat 1 daire no 3 dür. Afyonkarahisar Belediyesi?nin 24.05.2019 tarih ve 454 sayılı yazısında ?Taşınmaz imar planında konut alanında kalmakta olup,ayrık nizam 3 kat % 40 inşaat müsaadelidir. Yapı kullanma izin belgesi vardır.? denilmektedir.
Kıymeti: 165.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 09/09/2020 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri: Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım caddesi Adliye Sarayı Ka:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu AFYONKARAHİSAR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/423 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR