AFYONKARAHİSAR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Afyonkarahisar Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155371
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : KARAMAN MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

KADINANA 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14 Satış
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.06.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/14 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar-Merkez-Karaman mahallesi 1001 ada 6 parsel zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm mesken olarak tapuya kayıtlı taşınmazın yapılan kıymet takdirinde; Ana binanın bodrum+zemin+3 normal katlı olduğu, tahminen 20 sene önce betonarme karkas sistemde yapıldığı belirlenmiştir. Giriş kapısı Ali Galip Caddesi yönündendir. Bu cadde Ahmet Yesevi İlkokulunun arka sokağıdır. Civarında ayrıca 5. Orman Bölge Müdürlüğü, Atatürk Anadolu Lisesi ve Hastane Camisi gibi kamu kurumları vardır. İl merkezine yaya 10 dakikalık mesafededir. İlin işlek bulvarı olan Ordu Bulvarına 200 mt, Atatürk Bulvarına ise 350 mt mesafededir. Hiçbir altyapı ve ulaşım sorunu yoktur. Belediye hizmetleri tamdır. Ana bina içi merdivenleri mermer kaplıdır. Korkulukları demir korkuluktur. Asansörsüzdür. Isınmada Afjet jeotermal enerji sistemi tercih edilmiştir.Satış konu daire, giriş kapısı çelik kapı ve içi 2 oda+ salon+mutfak+koridor+banyo+wc-lavabodan ibarettir. Daire içerisinin net kullanım alanı 80 m2 dir. 2 oda ve salonun zemin kaplamaları pvc vinil kaplama, mutfak, koridor renkli kalebodur ıslak hacimler seramik ile kaplıdır. Islak hacim duvarları tavana kadar fayans, koridor saten alçı üzeri plastik boya, odalar ise düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Oda kapıları pres kapı olan dairenin mutfağındaki mermer tezgahın alt ve üst kısımlarında dolap imalatı mevcuttur. Balkonu vardır. Pencereler ahşap olup, önlerine güvenlik amacı ile demir korkuluk yapılmıştır. Daire kaloriferlidir. Tüm tesisatı çalışır vaziyette ancak iç yapı malzemelerinin kalite ve fiziksel görünümü günümüz koşullarına göre vasat sayılabilecek seviyededir.
Adresi : Dervişpaşa Mah. Ali Galip Cad. Dilek Apt. No:10 Zemin Kat, Daire: 2 Afyonkarahisar
Yüzölçümü : 466 m2
Arsa Payı : 48/466
İmar Durumu : İmar planında konut alanında, ayrık nizam 4 kat %40 inşaat müsaadelidir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kayıttaki gibi
1. Satış Günü : 03/06/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 29/06/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.
Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR