AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133926
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 2+1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE 3 18.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21062 Esas
Muhammen Bedeli
:
124,496 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
20.05.2020 10:15
Satış Yeri
:
Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım caddesi Adliye Sarayı Ka:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ
2019/21062 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Afyonkarahisar İl, Merkez İlçe, 119 Ada, 22 Parsel, KUMARTAŞ(ERENLER) Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Afyonkarahisar İli Merkez İlçesi Kumartaş(Erenler) Mah. 119 ada 22 parsel zemin kat 2 nolu BB bulunan mesken nitelikli gayrimenkul. Bilirkişi raporuna göre, Betonarme karkas yapı sisteminde, asansörlü olarak inşa edilmiş zemin üzeri 4 normal kat bulunan 5 katlı doğalgazlı asansörlü binanın, zemin katındaki ( 2 ) bağımsız bölüm nolu meskenin kapalı olduğu, ancak dosya içerisinde,binanın tamamlanmış olduğunu belirten Yapı Kullanma İzin belgesinin bulunduğu, yani yapının kullanılır durumda olduğunun belirlendiği,Ayrıca binanın mimari projesinden de zemin kat 2 nolu meskenin mimari planı da incelenerek yapılan değerlendirmede :( 2+1) plan tertipli zemin kat 2 nolu meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Kıymet takdiri istenilen zemin kat 2 nolu mesken 2753 nolu sokağa cepheli meskendir. Mimari projesi incelendiğinde meskene girişte, Amerikan mutfak ile yaşam alanı, bu yaşam alanından sağ tarafta ön cephede 1.nci oda ile girişin solunda 2.nci oda ile banyo mahallinin bulunduğu,Mimari projede salon ve odaların zemin kaplaması ahşap laminant parke kaplamadır.Yine projede ıslak zemin kaplaması seramik, duvarlarının duvar fayansı olacağı belirtilmiştir.Duvarların alçı sıvalı ve boyalı olacağı belirtilmiştir.Yapı kullanma izin belgesi almış binada, tüm meskenlerin kullanılır durumda olduğu belirlenmiştir.Nitekim kıymet takdiri istenilen zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm meskenin pencereleri pvc doğrama olup, pencerelerin stor perde ile kapalı olduğu, buradan da meskenin kullanıldığı anlaşılmıştır. Dosya içerisinde bulunan Yapı kullanma izin belgesinde mesken dairenin 54.43 m2 olduğu belirlenmiştir. Taşınmazın herhangi bir ulaşım ve altyapı sorununun bulunmadığı, belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Kumartaş ( Erenler) mah. 2758 sokak SAN Yapı ap. Zemin kat no:2 AFYONKARAHİSAR
TAŞINMAZIN İMAR DURUMU : Kıymet takdiri istenilen gayrimenkullerin bulunduğu Kumartaş (Erenler) mahallesindeki 119 ada 22 nolu parselin, dosya içerisinde bulunan Afyonkarahisar belediye başkanlığının 16.10.2019 tarih ve 792 sayılı yazılarında, söz konusu taşınmazın imar planında sosyal tesis alanında kalmakta olup, emsal 2,5 ve 5 kat inşaat müsaadelidir.
Kıymeti: 124.496,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü: 24/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri: Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım caddesi Adliye Sarayı Ka:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu AFYONKARAHİSAR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21062 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR