AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01012107
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : MARULCU MAH. / DUMLUPINAR
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ODAK 17.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1502 ESAS
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2018/1502 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar ili Merkez Marulcu Mahallesi 805 ada 928 parselde kayıtlı, 643,95 m2 yüzöçümlü, bodrum, zemin 1,2,3 kat kargas bina ve arsası nitelikli ana taşınmaz üzerinde zemin kat, A kapısı 1 nolu bağımsız bölüm taşınmazdır. Taşınmaz tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır. Adresi: Cumhuriyet Mah. Musa Amcaoğlu Ali Efendi Cad. Dostlar Apt. No: 36 /1 / 1 Afyonkarahisar'dır. Kıymet takdiri istenen taşınmazın bulunduğu binanın düze yakın bir topoğrafik yapıdaki arsa üzerinde inşa edilmiş olduğu, herhangi bir altyapı ve ulaşım sorununun bulunmadığı, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanır konumda olduğu, etrafında konut ve ticari olarak yapılaşmaların mevcut olduğu görülmektedir. Söz konusu taşınmaz ayrık nizam olup ve çevresindeki yapılar ağırlıklı olarak ayrık nizam inşaa edilmiştir. Toplu taşıma araçlarının güzergâhına yakın mesafede yer almaktadır. Ulaşım sıkıntısı bulunmadığı gözlemlenmiştir. Yakın çevresinde Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Özerler Camii, Park Afyon AVM, Halk eğitim Merkezi, Turizm Meslek Lisesi ve Uygulama Oteli, İl Jandarma Komutanlığı, Kamil Miras Anadolu Lisesi, Küçük Sanayi Sitesi bulunmaktadır. Şehrin merkezi bir konumunda yer almaktadır. Taşınmazda kat mülkiyetine geçilmiştir. 12 nolu Kömürlük eklentisi bulunmaktadır. Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı?nın 14.03.2018 tarih 3711728-243 sayılı yazısından 805 ada 928 parsel nolu taşınmazın imar planında konut alanında kaldığı, ayrık nizam 4 kat %40 inşaat müsaadeli olduğu anlaşılmaktadır.Binada Doğalgaz tesisatı mevcuttur. Dış kapı ve merdiven korkulukları demir doğrama, kat holü ve merdiven kaplaması mozaik betondur. Mantolama uygulaması yapılmamış olup ahşap çatı kiremit kaplamadır. A kapısı bina girişi yan cepheden sağlanmaktadır. 2 oda, 1 salon, Banyo, mutfak, antre ve wc alanlarından oluşmaktadır. (2+1) olarak adlandırılan tiptedir. A girişte her katta tek daire bulunmakta olup A giriş binanın yan cephesinde yer almaktadır. Bağımsız bölümün dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap doğrama, pencereleri PVC doğramadır. Salon ve oda tabanları ile. Antre, hol ve mutfak tabanı laminat prkedir. Yine Banyo ve WC taban ve duvarlarında seramik malzeme kullanılmış olup salon, odalar ve antre ve mutfak duvarlarında sıva üzeri plastik boya kullanılmıştır. Mutfak tezgâhı mermer, alt ve üst dolapları ahşap doğramadır. Girişte kapılı vestiyer bulunmaktadır. Isıtma doğalgaz yakıtlı bireysel kombi ile sağlanmaktadır. Daire içinde doğalgaz tesisatı mevcuttur.Bağımsız bölümde 4,62m²Antre 2.10m² Hol, 21.75m² Salon, 10.90.m² E.Y.Odası, 9.90.m² Ç.Y.Odası 3.90m² Banyo, 10.36m² Mutfak, 1.50m² WC- mahalleri ile salon, mutfak ve e.y. odasına açılan 3 adet balkonu .bulunmaktadır. 70.51m² brüt alana sahip taşınmazın net alanı yaklaşık 65m² hesaplanmaktadır. Ayrıntısı dosyasında mvcuttur.
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1502 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR