AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar/Erkmen'de 125 m2 daire icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981310
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : ERKMEN KÖYÜ / ERKMEN
Oda Sayısı : 4+1
: 125
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE 3 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12798 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
29.07.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah.Adalet Sarayı 1. Kat/ AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2018/12798 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Afyonkarahisar ili Merkez Erkmen köyü 219 ada 1 parsel yer alan 1/48 arsa paylı F blok 3. kat 8 nolu bağ. bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmazdır. Borçlu adına tam hisse kayıtlıdır. Taşınmazda kat mülkiyetine geçilmiştir.Taşınmazın bulunduğu binanın düze yakın bir topoğrafik yapıdaki arsa üzerinde inşa edilmiş olduğu, herhangi bir altyapı ve ulaşım sorununun bulunmadığı, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanır konumda olduğu , etrafında konut olarak yapılaşmaların mevcut olduğu görülmektedir. Taşınmaz ayrık nizam olup ve çevresindeki yapılar ağırlıklı olarak ayrık nizam inşaa edilmiştir. Toplu taşıma araçlarının güzergahına yakın mesafede yer almaktadır. Ulaşım sıkıntısı bulunmadığı gözlemlenmiştir. Şehir merkezine yaklaşık 5.5 km mesafededir. İmar planında belediyece tasdikli mimari projesi olduğu, yapının 3B yapı sınıfında kaldığı bilgileri bulunmaktadır, konut alanında kaldığı blok nizam 4 kat E:1, 20 inşaat müsaadeli olduğu anlaşılmaktadır. 219 ada 1 parsel üzerinde 6 blokta toplam 48 adet mesken olarak proje ve inşa edilmiştir. Binada doğalgaz tesisatı mevcuttur. Dış kapı alüminyum doğrama, merdiven korkulukları alüminyum doğrama, kat holü ve merdiven kaplaması mermerdir. Asansör mevcut olup mantolama uygulaması yapılmıştır. Ahşap çatı kiremit kaplamadır. Taşınmaz 4 oda 1 salon banyo, mutfak, antre ve wc alanlarından oluşmaktadır. ( 4+1) olarak adlandırılan tiptedir. F blok üçüncü katında bulunan 8 nolu bağ blm F blok bina girişine göre sağ tarafta yer almaktadır. 125,50 m² net alan hesaplanmaktadır.Bağımsız bölümün dış kapısı çelik, iç kapıları mobilya ahşap, pencereleri ısı camlı PVC doğramadır. Salon ve oda tabanları laminant parkedir. Antre, hol ve mutfak tabanı seramik kaplamadır. Yine Banyo ve WC taban ve duvarlarında seramik malzeme kullanılmış olup salon , odalar ve antre ve mutfak duvarlarında saten alçı üzeri boya kullanılmıştır. Mutfak tezgahı akrilik , alt ve üst dolapları lake ahşap doğramadır. Girişte sürgü kapılı vestiyer dolabı bulunmaktadır. Daire içinde doğalgaz tesisatı mevcut olup ısıtma katı yakıtlı merkezi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Yatak odasında ebeveyn banyosu bulunmaktadır. Halihazırda maliki tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Olumsuz ve risk yaratabilecek bir unsura rastlanılmamıştır.Taşınmazın belirleyici özellikleri İİK 114 ve 126 maddesi gereği ilana derç edilmiş olup, daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi :Erkmen Beldesi Cumhuriyet Mah Bahçeşehir caddesi Seçme sitesi -3 No:10/A F blok D:8 Merkez/ Afyonkarahisar
Yüzölçümü : 125,50 m2
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah.Adalet Sarayı 1. Kat/ AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12798 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR