EMİRDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar Emirdağ'da 3+1 daire icradan satılıktır

EMİRDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120066
Şehir : Afyonkarahisar / Emirdağ
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / EMİRDAĞ
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

EMİRDAĞ 24.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/231 Esas
Muhammen Bedeli
:
221,739 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Emirdağ Belediyesi Çok Amaçlı Salon ( Nikah Salonu )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EMİRDAĞ İCRA DAİRESİ
2017/231 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. Emirdağ 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 03/07/2019 Tarih 2018/256 Esas 2019/218 Karar Sayılı ilamları ve alacaklı vekilinin talebi ile İİK madde 277 ve İİK madde 283 uyarınca 3. Şahsın elinde bulunan ve satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Emirdağ İlçe, 295 Ada, 13 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, Yıldıztepe 1. Mevkii Mevkii, Dava konu dairenin bulunduğu apartmanda asansör ve merkezi ısıtmalı katı yakıt sistemi vardır. PVC Camlı cam balkonlu mutfak dolapları yeni tarz modellerdendir. Binada bulunan daireler 3+1 tabir edilen dairelerdendir. Islak zeminler seramik odalar laminant parkedir. Bina 4-5 Yıllık yeni bir binadır. Satışa çıkartılacak 36 Numaralı bağımsız bölüm binanın giriş katında yer almaktadır. Dairenin tüm odaları açık alana bakmaktadır. Alt katı binanın garajı olarak kullanılmaktadır. Fotoğrafları dosyada mevcuttur.
Adresi : Yeni Mahalle 295 Ada 13 Parsel Bodrum Kat No : 36 Emirdağ / AFYONKARAHİSAR
İmar Durumu : Var Dosyada Mevcut
Kıymeti : 221.739,13 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve Mahkeme Kararınca İptal edilmiş bir ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Emirdağ Belediyesi Çok Amaçlı Salon ( Nikah Salonu )
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/231 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR