DİNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afyonkarahisar/Dinar'da 2+1 daire icradan satılıktır

DİNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036620
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Oda Sayısı : 2+1
: 104
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

UMUT 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/29 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
DİNAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI / KÜLTÜR DÜĞÜN SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DİNAR İCRA DAİRESİ
2019/29 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İli, Dinar İlçesi, 690 Ada, 1 Parsel, İSTASYON Mahallesi Denizli Yolu Mevkii, 52.Blok Zemin Kat No:4 Nolu Bağımsız Bölüm; Satışa konu borçluya tam mülkiyetli, tapu kaydında mesken nitelikli bulunan taşınmazın; 1995 Yılında yaşanan deprem sonrası afetzedelerin yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile inşa edilen bina içerisinde Zemin Kat 4 No'lu bağımsız bölüm olduğu, 1 salon 2 oda, mutfak, banyo ve tuvalet hacimlerinden oluştuğu, bağımsız bölüm eklentisi olarak bodrum katında 4 no'lu kömürlük kısmı bulunduğu, toplam brüt alanının 104,14 m² olduğu, yaklaşık bina yaşının 20-25 arasında olduğu, dış pencereleri pvc, daire giriş kapısı çelik olarak yenilendiği, mutfak bölümünde yer alan balkonun pencere ile kapalı kullanım alanına dahil edildiği, şerih merkezine yakın konumda, ulaşımı kolay tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalandığı 25/02/2019 Tarihli bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi :Denizli Yolu İstasyon Mah. 690 Ada 1 Parsel 52.Blok Zemin Kt No:4 Dinar/ Afyonkarahisar
Yüzölçümü : 1.201,06 m2 Arsa Payı : 4/64 İmar Durumu : Var
Kıymeti : 120.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı gibidir. Tapu kaydı dosya arasındadır.
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : DİNAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI / KÜLTÜR DÜĞÜN SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu satış ilanı tebliğ şartı bulunup tebliğ edilemeyen tüm ilgililere ilanen tebliğ hükmündedir. (İİK Md.127)7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/29 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR