AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyon/Sahipata Mahallesi'nde daire icradan satılacaktır (çoklu satış)

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943490
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : SAHİPATA MAH. / SAHİPATA
Oda Sayısı : 3+1
: 445
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE 3 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12196 ESAS
Muhammen Bedeli
:
235,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Adalet Sarayı 1. Kat / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2018/12196 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kıymet takdirine konu taşınmaz Afyonkarahisar İli Merkez Sahipata Mahallesi 2572 ada 2 parselde kain 445 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde yapılı ana binanın 6. Kat 11 nolu bağımsız bölümüdür. Mesken niteliğinde olup, arsa payı 20/300 dür. Borçlu tam hisse ile maliktir. Dairenin içinde ikamet eden yoktur.Ana bina, konum olarak Mareşal Fevzi Çakmak (Afyonkarahisar- Ankara Karayolu) yoluna, cepheli, Ptt Kargo Posta İşleme Merkezinin karşı çaprazında, Fuar ve Kültür Parkı?na 2,5 km mesafededir. Aynı cadde üzerinde akaryakıt istasyonu, oto Show room, oto tamirhane,gibi işletmeler yer almaktadır. İki ili birbirine bağlayan bir yol olması sebebi ile günün her saati işlek bir bulvar üzerindedir. İl Merkezine ise takriben 8 km mesafededir. Altyapı ve ulaşım sorunu yoktur. Kamunun ve Belediyenin hizmetleri tamdır. Ana taşınmaz, bodrum+zemin+asma+6 normal katlıdır. 2017 yılı yapımıdır. Dış cephesinde mantoloma uygulaması vardır. Henüz yapı kullanma ruhsatı almamıştır. Zemin ve asma katı ticari işletme, normal katları mesken amacıyla betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Çift cepheli olan işyerlerinin yanı sıra, mesken katlarına çıkış için ana bina girişi arka sokaktandır. Demir ferforje kapısından apartman içine girildiğinde, tabanların mermer kaplı olduğu ve asansörün var olduğu görülmüştür. Ana binanın her bir normal katında 2 bağımsız bölüm vardır. Bina içerisinde yangın merdiveni ve her bir katta depo bulunmaktadır.Kıymet takdiri istenilen 11 nolu bağımsız bölüm, ana binanın 6. Normal katındadır. Ana bina içindeki konumu bulvara bakmaktadır. Sokak kapısı çelik kapıdır. İçi 3 oda+1salon+antre+mutfak+wc-lavabo ve banyodan ibaret olduğu halde net 97 m2 yüz ölçümündedir. Salon ve odalar laminant parke, mutfak, antre, diğer ıslak mekanlar seramiktir. Mutfakta L şeklinde tezgah üst ve alt dolapları yapılı haldedir. Duvarlar ve tavanlar saten alçı üzeri plastik boyalıdır. antre duvarları ise desenli boyalıdır. Banyo, wc-lavabo gibi ıslak mekan duvarları ise tavana kadar fayans döşelidir. Oda kapıları lake kapı, pencereler ise pvc doğramadır. Kaloriferli ve ısınmada doğalgaz tercih edilen daireye genel olarak bakıldığında içi düzgün, tesisatı sağlam kullanıma müsait sıfır bir dairedir.İİK. 114 ve 126. Maddesi gereği taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derç edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasındadır.
Adresi : Sahipata Mah.M..Fevzi Çakmak Bul.n: 108, kat 6 daire No:11-AFYON
Yüzölçümü : 97 m2
Arsa Payı : 20/300
İmar Durumu : Ayrık nizam 7 kat % 40 zemin katı asma katlı işyeri inşaat müsaadelidir.
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Adalet Sarayı 1. Kat / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kıymet takdirine konu taşınmaz Afyonkarahisar İli Merkez Sahipata Mahallesi 2572 ada 2 parselde kain 445 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde yapılı ana binanın 6. Kat 12 nolu bağımsız bölümüdür. Mesken niteliğinde olup, arsa payı 20/300 dür. borçlu tam hisse ile maliktir. Dairenin içinde ikamet eden yoktur.Ana bina,konum olarak Mareşal Fevzi Çakmak (Afyonkarahisar- Ankara Karayolu) yoluna, cepheli, Ptt Kargo Posta İşleme Merkezinin karşı çaprazında, Fuar ve Kültür Parkına 2,5 km mesafededir. Aynı cadde üzerinde akaryakıt istasyonu, oto Show room, oto tamirhane,gibi işletmeler yer almaktadır. İki ili birbirine bağlayan bir yol olması sebebi ile günü her saati işlek bir bulvar üzerindedir. İl Merkezine ise takriben 8 km mesafededir. Altyapı ve ulaşım sorunu yoktur. Kamunun ve Belediyenin hizmetleri tamdır. Ana taşınmaz, bodrum+zemin+asma+6 normal katlıdır. 2017 yılı yapımıdır. Dış cephesinde mantolama uygulaması vardır. Henüz yapı kullanma ruhsatı almamıştır. Zemin ve asma katı ticari işletme, normal katları mesken amacıyla betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Çift cepheli olan işyerlerinin yanısıra, mesken katlarına çıkış için ana bina girişi arka sokaktandır. Demir ferforje kapısından apartman içine girildiğinde, tabanların mermer kaplı olduğu ve asansörün var olduğu görülmüştür. Ana binanın her bir normal katında 2 bağımsız bölüm vardır. Bina içerisinde yangın merdiveni ve her bir katta depo bulunmaktadır.Kıymet takdiri istenilen 12 nolu bağımsız bölüm, ana binanın 6. Normal katındadır. Ana bina içindeki konumu arka 942 sokağa bakmaktadır. Sokak kapısı çelik kapıdır. İçi 3 oda+1salon+antre+mutfak+wc-lavabo ve banyodan ibaret olduğu halde net 97 m2 yüz ölçümündedir. Salon ve odalar laminant parke, mutfak, antre, diğer ıslak mekanlar seramiktir. Mutfakta L şeklinde tezgah üst ve alt dolapları yapılı haldedir. Duvarlar ve tavanlar saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Antre duvarları ise desenli boyalıdır. Banyo, wc-lavabo gibi ıslak mekan duvarları ise tavana kadar fayans döşelidir. Oda kapıları lake kapı, pencereler ise pvc doğramadır. Kaloriferli ve ısınmada doğalgaz tercih edilen daireye genel olarak bakıldığında içi düzgün, tesisatı sağlam kullanıma müsait sıfır bir dairedir.İK. 114 ve 126. Maddesi gereği taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derç edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasındadır.
Adresi :Sahipata Mah.M..Fevzi Çakmak Bul.n: 108, kat 6 daire No:12-AFYON
Yüzölçümü : 97 m2
Arsa Payı : 20/300
İmar Durumu : Ayrık nizam 7 kat % 40 zemin katı asma katlı işyeri inşaat müsaadelidir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah.Adalet Sarayı 1. Kat / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12196 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR