AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyon/Marulcu Mahallesi'nde kargir apartman icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945402
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 15.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/19571 ESAS
Muhammen Bedeli
:
222,169 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 11:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/19571 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar Merkez Marulcu Mah 815 ada 764 Parsel 1.206,26 m2 yüzölçümlü natamam kargir apartman ve arsası (otuz sekiz nolu mesken tamam) vasıflı A blok, 5.kat, 62 nolu bağımsız bölüm taşınmazdır. Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmakta olup ayrık nizam 7 kat %40 inşaat müsadelidir. Adresi: Cumhuriyet Mah İsmet İnönü Bulvarı Derya Apt No:39/B No:62 Afyonkarahisar'dır. Bina yaklaşık 40 yaşında, bodrum kat, zemin dükkan ve 6 adet normal kattan ibaret olup bireysel doğalgaz yakıtlı kombili kaloriferlidir. Binanın dış duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı olup ısı yalıtımı yapılmıştır. Antre, salon, oturma odası, koridor,2 adet yatak odası, mutfak, banyo, ve WC den ibaret olup, dairenin brüt alanı 115 m2 dir. Dairenin Islak hacimler ile hol hariç taban döşemesi parke ile kaplı, ıslak hacimler olan banyo ve WC döşemesi ile seramik kaplı, tüm pencereler PVC doğrama, daire giriş çelik kapı, diğer tüm kapılar Amerikan panel kapıdır. Mutfakta akrilikten eviye ve tezgah, tezgah altı ve üstü dolapları ile aspiratör mevcut olup,Tezgah arası seramik kaplıdır. Şehir merkezine 1.5 km mesafede, banka, Belediye binası, Valilik ve diğer resmi dairelere yüreme mesafesinde olduğu için ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Tam karşı çaprazında Park Afyon alışveriş merkezi, yakınlarında Öğretmenevi, Özerler Camii, Oruçoğlu İlkokul, Ptt şubesi, 150 mt ilerisinde Sgk il Müdürlüğü,400 metre ilerisinde Afyon Kocatepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve belgeler dosyasında mevcuttur. 5582 sayılı Yasanın 35. maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanunu’nun 17. maddesinin 4. fıkrasına eklenen (ş) bendi uyarınca; "2499 Sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 38/A maddesinde tanımlanan konut finansmanı amacıyla teminat gösterilen veya ipotek konulan konutun, konut finansman kuruluşları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, ipotek finansmanı kuruluşları ya da üçüncü kişilere teslimi (müzayede mahallinde yapılan satışlar dahil) ile bu şekilde alınan konutun, konut finansman kuruluşları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı veya ipotek finansmanı kuruluşları tarafından teslimi (müzayede mahallinde yapılan satışı dahil)" KDV’den istisna tutulmuştur. Bu nedenle iş bu ihaleden 3.kişilerde dahil KDV alınmayacaktır.
Kıymeti : 222.169,17 TL
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/19571 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR