İSCEHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afyon/Bayat'da 115 m2 konut icradan satılıktır

İSCEHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907360
Şehir : Afyonkarahisar / Bayat
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/76 Talimat
Muhammen Bedeli
:
129,463 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
ADLİYE POLİS NOKTASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSCEHİSAR
İCRA DAİRESİ 2015/76 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri: Afyonkarahisar İl, Bayat İlçe, 110 Ada, 1 Parsel, BAYAT (MERKEZ) Mahalle/Köy, KUYUCAK Mevkii, Söz konusu taşınmaz; , 478,38 m2 Yüzölçümlü borçlu adına tam hisseli olup, taşınmaz Bayat merkezine 750 metre mesafede olduğu, taşınmazın tapu kaydında arsa vasfında olmasına rağmen keşif günü taşınmazın içinde tek katlı bir ev, bitişiğinde depo,besihane ve sundurma ile taş duvarın olduğu tespit edilmiştir.A-YAPILAR:Tek katlı ev;taşınmazın içindeki tek katlı evin antre, 3 oda, kiler,mutfak,banyo ile wc'den oluştuğu görülmüştür. Yaklaşık alanı 115.00 m2 olan tek katlı evin 18 yıllık olduğu tahmin edilmektedir. Dışı beton sıvalı olan tek katlı binanın ahşap çatı üzerinin kiremit örtülü olduğu görülmüştür. Antrede zemin seramik, duvarlar ile tavanın plastik badanalı, odaların zemini tesviye betonlu olup duvarlar ile tavanları plastik badalı olduğu, pencerelerin pvc doğrama, iç kapıların ahşap doğrama, dış kapının ise demir doğrama olduğu, mutfakta zemin seramik olup, tezgahın mevcut olduğu, tezgah alanının 3 sıra fayanslı olduğu, ancak tezgah altı ve tezgahüstü dolapranın bulunmadığı, banyo ile wc'nin birlikte olduğu mahalde zemin seramik olup davarlar 1.5 metre yükseklikte fayans kaplamalı oluduğu, soba ile ısıtılan evde elektrik ve suyun mevcut olduğu ve 69.000 tldir., Depo;Tek katlı evin bitişinğinde 9m2l ik depo olarak kullanılan basit yapı tarzında olup üstü kiremit kaplıdır . Besihane;tek katlı evin arka tarafında,içi dışı sıvalı, tuğla duvar üzeri çelik çatı makaslı ve kiremit çatı örtülü olup 95 m2 alanında olduğu ve 18 yıllık olup,samanlık olarak kullanılan sundurma;vein bitişiğinde parsel sınırındaki ihta duvar ile ev ve evin arka çephesindeki avluda besihaneye kadar olan yaklaşık 25m2lik ahşap konstrüksiyon üzeri kiremit çatı örtülü ,Bahçe duvarı;Tek katlı evin iki tarfında 33.00 metre uzunluğunda, 1 metre yüksekliğinde ihta taş duvarı olduğu,B-AĞAÇLAR:2 adet 10-12 yaşılarında vişne ağacı 320 tl, 2 adet 1-2 yaşlarında kayısı ağacı 30tl, 3 adet 2-4 yaşlı çam ağacı180tl 1 adet 6-8 yaşlı erik ağacı 120tl davaya konu ola Taşınmaz, Bayat ilçe merkezine 750 metre mesafede olup TOKİ konutlarının hemen karşısındadır. Belediyenin alt yapı hizmetlerinden yararlandığı, düzgün bir topoğrafik yapıya sahip olduğu, köşe parsel konumunda bulunduğu görülmüştür.Yapılar, ağaçlar ve arsa toplam değeri:129.463tl
Adresi : Fethi Arsoy Sok. No: 24 Bayat Bayat / AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 478,38 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı bayat belediye başkanlığının 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planı içerisinde konut alanında ayrık nizam 3 katt imar uygulanmaktadır.
Kıymeti : 129.463,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ADLİYE POLİS NOKTASI

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/76 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7-İİK. 127. md. göre tapu son durum yazısında varsa bildirilen engel (haciz-ipotek vs.) dosyalarında eksik olan l00. md. bilgilerinin temini suretiyle, bütün ilgililer ve hissedarlar ile borçlu ve rehin verene, mezat müdürlüğüne ilanın tebliği, adli divanhaneye tutanak tanzimi suretiyle satıştan l ay önce taliki ve satış günü indirilmesi, gazeteyle 1 ay önce ilanı, 20/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR