AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afşin'de ticari/konut imarlı 2. kat'taki 3 + 1 daire icradan satılıktır

AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035185
Şehir : Kahramanmaraş / Afşin
Semt-Mahalle : AFŞİNBEY MAH. / AFŞİN
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİL AFŞİN 06.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 15:00
Satış Yeri
:
Afşin Hükümet Konağı önü polis noktası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ

2019/1 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 1262 Ada, 3 Parsel, AFŞİNBEY Mahalle/Köy, 2 kat 10 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm TAŞINMAZ ÖZELLİKLERİ:Kahraman maraş İli,Afşin İlçesi,Afşinbey Mahallesi,1262 ada,3 nolu parselde,binanın 2 katında 10 numaralı bağımsız bölümde,120/3770 arsa payına sahiptir.B+Z+6 normal kat yapılan binada 28 B.B bulunmaktadır. Bodrum katta kazan dairesi,sığınak ve zemin katta bulunan 27 BB numaralı işyerinin deposu bulunmaktadır. Konu taşınmaz binanın 2.normal katındadır.Bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında arkada-sağdadır.Taşınmaz 1 salon 3 oda,1 mutfak,2 banyo,Wclb,antre,hol 2 balkon ve kiler hacimlerinden oluşmaktadır.Konu taşınmazın odaları laminant parke,ıslak mekan döşemeleri seramik,duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap camlı, pencereler PVC ,duvarlar seten boyalıdır. Afşin belediyesinin gönderdiği imar durumuna göre ticari konut alanında ayrık nizam 7 kat E:1,75 Yoldan ve komşu parsellerden 5'er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Adresi :Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 1262 Ada, 3 Parsel, AFŞİNBEY Mahalle/Köy, 2 kat 10 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm TAŞINMAZ
Yüzölçümü : 1.856,68 m2
Arsa Payı : 120/3770 ARSA PAYLI
İmar Durumu :Afşin belediyesinin gönderdiği imar durumuna göre ticari konut alanında ayrık nizam 7 kat E:1,75 Yoldan ve komşu parsellerden 5'er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :TAŞINMAZ KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 13/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : AFŞİN HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ POLİS NOKTASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR