AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afşin Esence'de kerpiç ev ve bahçesi icradan satılıktır

AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153336
Şehir : Kahramanmaraş / Afşin
Semt-Mahalle : ESENCE MAH. / AFŞİN
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİL AFŞİN 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/155 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
234,184 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
AFŞİN HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ POLİS NOKTASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ 2018/155 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 156 Parsel, ESENCE Mahalle/Köy, TAŞINMAZ ÖZELLİKLERİ:Kahramanmaraş İli,Afşin İlçesi,Esence Mahallesi,Köyiçi mevkindedir.Konu taşınmaz ,Esence Mahalle merkezinde konumlu olup,Hüyüklü Mahallesine 5,5 KM,SOĞUCAK MAHALESİNE 6,3Km,ve afşin Şehir Merkezine 10 km kuş uçuşu mesafededir Parselin ortalama eni 50 metre olup,ortalama uzunluğu yaklaşık 85 metredir.Düz bir alanda olup,geometrik olarak şekilsizdir.Konu taşınmaz kerpiç ev ve bahçe vasfındadır.Parsel üzerinde betonarme 2 katlı bir bina ,tek katlı 2 kerpiç bina bulunmaktadır.Betonarme binanın girişi parselin güneyinden sağlanmıştır.Binanın dışı ince sıvalı ,üzeri saç çatılıdır.Betonarme binanın güneyinde ve doğusunda tek katlı 2 kerpiç yapı bulunmaktaır. Kerpiç binalar oluşan aşırı yıpranmadan dolayı ,değerlemede göz önünde bulundurulmamıştır.Taşınmaz üzerinde 15-20 yaş aralığında 40 adet toplam değeri 8.057 TL olan Elma ağacı,30 şaşında 4 adet toplam değeri 5645,00 TL değerinde ceviz ağacı,30 yaşında 2 adet 514,00 TL değerinde Dut ağacı ,10-15 yaşlarında 2 adet değeri 419,00 TL değerinde 10 yaşında 2 adet şeftali ağacı 303,00 TL değerinde,10-15 yaşında 2 adet 245,00 TL değerinde ağaçlar tespit edilmiştir.
İMAR DURUMU:Afşin Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan imar durumuna göre:Konut alanında,ayrık nizam 2 kat,Taks:0,20,yoldan 5 ve komşu parsellerden 3'er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Adresi :Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 156 Parsel, ESENCE Mahalle/Köy,
Yüzölçümü : 3.600,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu ::Afşin Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan imar durumuna göre:Konut alanında,ayrık nizam 2 kat,Taks:0,20,yoldan 5 ve komşu parsellerden 3'er metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 234.184,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :taşınmaz kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : afşin hükümet binası önü polis noktası -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/155 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR