AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Afşin Efsus Turan Mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır

AFŞİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034835
Şehir : Kahramanmaraş / Afşin
Semt-Mahalle : EFSUS TURAN MAH. / AFŞİN
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİL AFŞİN 06.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/88 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 16:00
Satış Yeri
:
Hükümet konağı önü polis noktası Afşin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ 2019/88 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 816 Ada, 2 Parsel, EFSUSTURAN Mahalle/Köy, 3 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm TAŞINMAZ ÖZELLİKLERİ:Afşin İlçesi, Efsus Turan Mahallesi Abdurrahman Nazım kaynak bulvarı C blok 45/2-3 adresindedir. Taşınmaz sağlık meslek lisesine 560,Adliye binasına 460,00 Belediye binasına 910 ve hükümet konağına 340,00 Metre kuş uçumu mesafededir.Konu taşınmaz binanın 1. Normal katında bina girişi yönünde binaya doğru bakıldığında önde sağda arkadadır.Taşınmaz bir salon,3 oda 1 mutfak 2 banyo,WC-LB,antre,holkiler ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Konu taşınmaz odaları laminint parke,ıslak mekan döşemeleri seramik,duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır.Oda kapıları ahşap,pencereler pvc,duvarları seten boyalıdır.Taşınmazın net alanı 117 M2 bürt alanı 142 M2 dir. İmar durumuna göre Taşınmazın bulunduğu parsel Ticari +Konut alanında ,ayrık nizam parselin batı cephesi 7 kat,E:1,75,Parselin doğu cephesi 6 kat E:E:1.50 İmarlıdır.
Adresi :Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 816 Ada, 2 Parsel, EFSUSTURAN Mahalle/Köy, 3 nolu bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 3.343,27 m2
Arsa Payı : 1/48
İmar Durumu :Taşınmazın bulunduğu parsel Ticari +Konut alanında ,ayrık nizam parselin batı cephesi 7 kat,E:1,75,Parselin doğu cephesi 6 kat E:E:1.50 İmarlıdır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :taşınmaz kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : hükümet konağı önü polis noktası afşin -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/88 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR