BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adnan Kahveci Mahallesi'nde 44 m2 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926496
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : ADNAN KAHVECİ MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 1+1
: 44
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1808 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
07.04.2019 10:20
Satış Yeri
:
Büyükçekmece adliyesi ek binası BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/1808 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesi, Harbiye Caddesi, No:5/1, Gizil Evleri Sitesi’nde kain, 1505 ada, 11 nolu parselde kayıtlı, B Blok binanın, 1. Normal katta, 3/263 arsa payına tefrikli (10) nolu Daire’nin tamamıdır.
Ana Gayrimenkul : Söz konusu parsel üzerindeki 2 adet blok Gizil Evleri olarak adlandırılmıştır. Site çevresi bahçe duvarı ile çevrili olup, yüzme havuzu ve açık otopark alanına sahiptir. Taşınmaz konum olarak, Şirin Sanayi Sitesi, Kumkaya ve Polo Ambalaj fabrikalarının batısında ve Harbiye Caddesine cepheli olarak yer almaktadır. Yavuz Sultan Selim Bulvarına 500 m, Yeşilkent’ e 1,4 km ve Beykent ve Metrobüse 3,5 km mesafededir. Yakın çevresinde Papatya Vadi Konakları, Ashill Konakları, Doğa Koleji, fabrikalar ve benzer nitelikle siteler bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşıma yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu B Blok ; 2 Bodrum+Zemim+4 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Blok takribi 4 yıllık olup, dış cephe mantolaması yapılmıştır.
(10) Numaralı Daire: B Bloğun 1. normal katında ve kuzey batı cephesinde yer almaktadır Kiracı tarafından kullanılmaktadır. Daire havuza bakmaktadır.Daire; 1 adet oda, salon, amerikan mutfak, banyo ve hol hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme özelliği olarak ;Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları ve tezgahı laminattır. Ankastre fırın bulunmaktadır. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Daire standart malzeme özelliklerine sahiptir. Dairenin Brüt alanı : 55,00 m2, Net alanı : 44,75 m2.dir.
Yüzölçümü : 2.665,91 m2
Arsa Payı : 3/263
İmar Durumu : Beylikdüzü Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 03.05.2018 tarih, 705936 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesi, 1505 ada, 11 nolu parsel, İ.B.B. Başkanlığı tarafından 09.06.2011 onay tarihli, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; Taks:0.30, Ayrık Nizam, 5 Kat yapılaşma şartı ile “Konut” alanı olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 05/04/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Büyükçekmece adliyesi ek binası BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1808 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR