KAHTA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman/Kahta'da 3+1 daire icradan satılıktır

KAHTA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01018982
Şehir : Adıyaman / Kahta
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 03.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/223 ESAS
Muhammen Bedeli
:
189,860 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
KAHTA İCRA DAİRESİ, ADLİYE SARAYI, KAHTA/ADIYAMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHTA İCRA DAİRESİ 2019/223 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adıyaman İl, Kahta İlçesi, Çobanlı Mahallesi, 952 Ada, 1 Parsel nolu taşınmaz. Tapu kaydında arsa olarak geçen taşınmaz üzerinde ruhsatsız 7 katlı bina bulunmakta olup borçlu Ramazan Eroğlu'nun arsa ve taşınmazdaki 1/14 hissesinin satışı yapılacaktır. Taşınmazın arsa alanı 500,00m2'dir. Taşınmaz imar parselidir. İmar planında konut alanı içerisinde olup 4 kata müsadelidir. Arsa üzerinde halihazırda zemin+6 katlı bina betonarme bina vardır. Taşınmazın bulunduğu bölge belediyenin ve diğer kamu kurumlarının tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. İlçe merkezinin kuzeybatısında yer almaktadır. Şehrin ana arterlerinden Mustafa Kemal Caddesinin 700 m kuzeyindedir. Kahta Devlet Hastanesi'nin hemen arkasındadır. Şehir merkezine yaklaşık 1,8 km uzaklıktadır. Yakınında okul,ibadethane,ticari işletmeler ve belediyenin sosyal dinlenme alanları mevcuttur. Taşınmaz üzerindeki bina yaklaşık 3 yıllıktır. Her katta çift daire vardır. Konutlar 3+1 odalı, mutfak, wc/lavabo, banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Konutlar doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Binada asansör mevcuttur. Zemin kaplaması odalar laminant parke, koridor ve ıslak zeminler seramik, banyo ve wc duvarları fayanstır. Duvarlar ve tavanlar plastik boyalı, kapılar amerikan panel kapı pencereler ise pvc'dir. Giriş kapısı çelik kapı'dir. Mutfak tezgahı suni mermerdir. Dolaplar ise mdf lamdan yapılmıştır. Tavan duvar birleşimlerinden stropiyer geçilmiştir. Apartmanın merdiven kaplaması mermerdir. Merdiven korkulukları alüminyumdur. Çevre düzenlemesi yapılmıştır. Otoparkı yoktur. Binada mantolama olup çatı örtüsü bulunmamaktadır. Her bir konutun brüt alanı 145 m2'dir. Borçlu Ramazan Eroğlu'nun binadaki ve arsadaki toplam hissesi 189.860,57 TL'dir.
Adresi : Çobanlı Mahallesi, Kahta / ADIYAMAN
Kıymeti : 189.860,57 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Çeşitli hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 19/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KAHTA İCRA DAİRESİ, ADLİYE SARAYI, KAHTA/ADIYAMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İ.İ.K.m.127 gereği ilgililerin nüfusa kayıtlı adresleri ve tapudaki adresleri harici adres tahkiki yapılmayacak olup herhangi bir ilgiliye tebligat yapılamasa bile gazete ilanı ilgililere tebliğ hükmünde sayılacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/223 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR