SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

Adapazarı'nda 2+1 daire (1/2 hissesi) icradan satılıktır

SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112628
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : TEPEKUM MAH. / ADAPAZARI
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA YENİHABER 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9132 ESAS
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
19.03.2020 14:20
Satış Yeri
:
İcra Daireleri Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Sakarya Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
1. İCRA DAİRESİ
2019/9132 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Tepekum Mahallesi, Arı sokak, 159 Ada, 110 Parselin Niteliği; Altında Garajı Olan Dört Katlı Yedi Daireli Kargir, Ana Taşınmazda Yüzölçümü; 375 m², Arsa Payı/Paydası: 84/678, Kat No:2, Bağımsız Br. No: 6, Cilt No: 2 Sayfa No: 137 ile kat mülkiyeti tipinde olup, mesken olarak kullanılmakta taşınmazın 1/2 (Birbölüiki) hissesi'ne dosyamız borçlusu sahiptir.
Değerleme konusu olan bağımsız bölüm, 75 m² kullanım alanına ve 25-30 arası yaşa sahiptir.İki oda, bir salon, bir mutfak, bir banyo, bir wc, bir balkon, banyo ve wc zeminler seramik kaplama, kuru zeminler parke kaplama, duvarlar ve tavanlar plastik boya, alt ve üst mutfak dolapları ahşap, tezgah mermer kaplama, mutfak tabanı karo mozaik, duvarları plastik boya, pencereler pvc, iç kapılar ahşap ve yağlı boyalı, dış kapı çelik, bina dışı boya olup, ısıtma sistemi de doğalgazdır.
İmar Durumu : Parsel 1/1000 ölçekli imar planına göre konut alanında kalmakta olup, ayrık nizam, üç kat, 0,35 TAKS, 1,05 KAKS (emsal) yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 19/02/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 19/03/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : İcra Daireleri Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Sakarya Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9132 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR