SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adapazarı'nda 172 m² dubleks mesken icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01075710
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : TIĞCILAR MAH. / ADAPAZARI
Oda Sayısı : 3+2
: 172
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 02.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/334 TLMT
Muhammen Bedeli
:
353,090 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ
2019/334 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 603 Ada, 537 Parsel, TIĞCILAR Mahalle/Köy, Taşınmaz 247,81 m2 alana sahip bahçeli ahşap ev vasfı ile tapu siciline kayıtlı olup kuzey ,batı ve doğu yönlerinden 3 cephe sokak yoluna cepheli ,bahçe düzen yapılmış etrafı ihata duvarı ile çevrili hali hazırda üzerinde yaklaşık 35-40 yıllık kiremit çatılı ,kagir yapı dubleks mesken bina bulunmakta 172,00 m2 inşaat alanına sahip ,sıvalı boyalı .giriş katta 2 oda ,hol ,mutfak ,banyo ,tuvalet ile ahşap kaplama içten merdiven ile çıkılan üst katta 3 oda ,antre ,banyo tuvalet ile salonda balkon bulunmakta ,iç duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı ,pencereler alüminyum kapılar ağaç doğrama ,ıslak zeminler kalebodur fayans ,oda yer döşemeler laminat parke ,mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı ile banyoda duşakabin ve klozet bulunmakta ,doğalgaz ısınma sistemine sahip ,iskan edilir durumdadır.
Adresi : Tığcılar Mah Diken Sok No:9 Adapazarı / SAKARYA
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı AYRIK NİZAM 3 KAT (A-3)
Kıymeti : 353.090,00 TL
KDV Oranı : %0
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/334 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları
7-İ.İ.K.'nun 127 .maddesi gereğince tebligat yapılamayan ilgilere gazetede ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR