SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adapazarı Tuzla Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127598
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : TUZLA MAH. / ADAPAZARI
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/464 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2020 14:35
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 14:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ


2019/464 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 3454 Ada, 1 Parsel, TUZLA Mahalle/Köy, İKİNCİ KAT 12 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM satılacaktır. Taşınmaz üzerinde; zemin + 2 normal kattan oluşan, Betonarme tarzda inşa edilen apartman yaklaşık 1-5 yaşındadır. Dışı sıvalı ve boyalı binada A ve B olmak üzere iki giriş vardır. Pencereleri PVC ve ısıcamlıdır. 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo ve tuvalet, giriş holü-antre ve balkondan oluşan 88,75 m2 + 14,40 m² balkon = 103,15 m² Brüt kullanım alanına sahip dairenin ıslak hacimleri ve mutfak zemini seramik, salonu ve oda zeminleri parke Mutfak tezgahı mermer olup tezgah üstü ve tezgah altı dolapları ve banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Doğalgaz kombi ısıtmalı ve asansörlü daire, tuvalet duvarları ve banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Topoğrafik olarak düz bir arazi üzerinde olup taşınmaza ulaşım imkânları iyidir. Çevresi mesken tarzı yapılarla ve arsalarla çevrili olup tüm altyapı ve Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı AYRIK NİZAM 3 KAT (A-3)
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 25/03/2020 günü 14:35 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 14:35 - 14:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/464 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları
7-İ.İ.K.'nun 127 .maddesi gereğince tebligat yapılamayan ilgilere gazetede ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.04/02/2020
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR