SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adapazarı Semerciler'de 3+1 daire icradan satlıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131168
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : SEMERCİLER MAH. / ADAPAZARI
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7335 ESAS
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ
2019/7335 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 341 Ada, 3 Parsel, SEMERCİLER Mahalle/Köy, 1.kat 4 nolu bağımsız bölüm satılacaktır.Bina yaklaşık 35 yıllıktır.Satışa konu bağımsız bölüm 1.katta caddeye bakan taraftadır.105,00 m2 kullanım alanına sahip ,içerisinde 3 oda ,salon ,mutfak ,antre ,banyo +wc ,mutfak ile odada balkon ,ayrıca 36,00 m2 alana sahip çatısı saç kaplama yerler karo ,penceresiz duvarları sıvasız kapalı teras balkonu vardır.Dairenin oda duvarları ,kısmen kağıt kaplama ,kısmen sıva üzeri boyalıdır.Kapılar ,pencereler ağaç doğrama ,salon ve odaların yer döşemeleri ahşap parke mutfak ,antre ,banyo +wc döşemeleri seramiktir.Mutfak tezgahı mermer olup mutfak dolapları vardır.Bina ısınma sistemine sobalı olup bina asansörsüzdür .Hali hazırda depo olarak kullanılmaktadır.Bina çok hırpalanmış ve bakımsızdır.Taşınmaz çarşı merkezinde ticaretin yoğun olduğu yerdedir.Bina arsası imar planında T1 ticaret alanı içerisindedir.
Adresi : Semerciler Mah. İtfaiye Cad.No:28 K:1 Adapazarı / SAKARYA
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı BİTİŞİK NİZAM 3 KAT (B-3)
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/04/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7335 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları
7-İ.İ.K.'nun 127 .maddesi gereğince tebligat yapılamayan ilgilere gazetede ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.06/02/2020
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR