SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adapazarı Maltepe'de 3+1 daire icradan satılıktır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181479
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : MALTEPE MAH. / ADAPAZARI
Oda Sayısı : 3+1
: 260000
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/333 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ
2020/333 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 649 Ada, 563 Parsel, Maltepe Mahalle, Yazlık mevkii Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm, Birinci katta yer alan dairenin net kullanım alanı 105 m2 olup, brüt kullanım alanı 122 m2 dir. 3 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire 3 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Meskenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik diğer yerler laminat parke kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Mutfağında tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunan dairenin kapıları american panel kapıdır. Dairenin ısıtması doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır.Söz konusu parsel doğudan yola cepheli, Maltepe Merkez Camiinin 368 m. kuzey doğusunda, Sedaş Genel Müdürlüğü Binasının 176 m güney doğusunda, Teiaş idare binasının 175 m kuzey batısında ve Efe Sokağa cephelidir. Parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin+2 katlı yapı bulunmakta olup yapının dışı sıvalı boyalı, doğramaları ise PVC’dir.
Adresi : Maltepe Mah. Efe Sokak No:97/3 D:3 Adapazarı/ SAKARYA
Yüzölçümü : 122 m2 brüt alan.
Arsa Payı : 1/5
İmar Durumu : Konut alanında1/1000 ölçeklinazım imar planında Ayrık nizan 3 kat.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : Tek Genel Müd.lehine irtifak hakkı
1. Satış Günü : 28/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) Adapazarı / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/333 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, 7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmü ilan olunur.26/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR