SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adapazarı Korucuk'ta 2+1 daire icradan satılıktır

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133271
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : KORUCUK MAH. / KARAMAN
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 17.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/160 Talimat
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlükleri Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
2. İCRA DAİRESİ
2019/160 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydına göre dava konusu taşınmaz Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Korucuk Mahallesi, 1739 ada 2 parsel üzerindeki B/2-5.Blok-2.kat 11 nolu bağımsız bölümdür. 31.574,93 m2 alanlı 7/2820 arsa paylı ve ?17 Adet 5?er Katlı Beton Erme Bina ve Arsası? niteliğindedir.Taşınmaza ait kadastro paftasının mahallinde uygulanması sonucu paftanın zemine uyduğu ve taşınmazın doğru yer olduğu görülmüştür. Parsel konum olarak güneyden yola cepheli olup Korucuk Mahallesi Merkez Camiinin 806 m güney batısında, Arif Nihat Asya Orta Okulunun 771 m güney batısında, Cevat Uncuoğlu Caddesi ile 4098 nolu sokağın kesiştiği yerde kalmaktadır. Düz bir zemin yapısına sahip olan parsel tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde bodrum+4 katlı yapı bulunmaktadır. Yapının dış kısmı sıvalı ve boyalı, doğramaları ise ahşap PVC?dir.İkinci katta yer alan dairenin net kullanım alanı 85 m2 olup, brüt kullanım alanı 94 m2 dir. 4,00 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire 2 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplı, diğer mekan zeminleri ise ahşap parke döşelidir. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı iç kapıları ahşap yağlı boyalı olan dairenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır.Dairenin ısıtması doğal gaz kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz binanın birinci katında binanın güney doğu köşesinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 31.574,93 m2
Arsa Payı : 7/2820
İmar Durumu : Tapu kaydında taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlı görünmektedir. Adapazarı Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde Konut Alanında kalmakta olup parsel ile ilgili; E= 1.00, Max Kat Sayısı=5.00, A-5 (Ayrık Nizam Beş Kat)yapı izni bulunmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 29/05/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri :İcra Müdürlükleri Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/160 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR