SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adapazarı/Korucuk'da 73 m2 daire icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907444
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : KORUCUK MAH. / KARAMAN
Oda Sayısı : 2+1
: 73
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/704 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.02.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
28.03.2019 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ
2018/704 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 1688 Ada, 6 Parsel, korucuk mahallesi 1688 küme evler sitesi F 8 blok A giriş no:3 bağımsız bölüm sayılı taşınmaz 117/21124 arsa payı hisseli 20.950,07 m2 alana sahip onyedi adet kagir bina ve arsası vasfı ile tapu siciline kayıtlı ,kat mülkiyet tapulu bahçe düzeni yapılmış açık otopark alanı çocuk oyun parkı ve spor alanları bulunan site içerisinde sıvalı boyalı kiremit çatılı yaklaşık 12-13 yıllık bodrum üzeri 3 kat olarak inşa edilmiş betonarme binanın güneydoğu cephesinde 2. katta merdiveni çıkınca solda bulunan mesken daire 73 m2 kullanım alanına sahip 2 oda salon ,hol,mutfak,banyo,tuvalet ile mutfakta balkon bulunmakta iç duvarlar alçı üzeri saten sıvalı boyalı mesken giriş kapısı çelik kapı pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama ıslak zeminler kalebodur fayans mutfak ve koridor yer döşemeleri kalebodur oda yer döşemeleri laminat parke mermer tezgah üzeri mutfak dolabı ile banyoda duşakabin klozet ve lavabo bulunmakta doğalgaz ısınma sistemine sahip iskan edilebilir durumdadır
Adresi : Sakarya ili adapazarı ilçesi korucuk mahallesi 1688 küme evler sitesi F8 blok a giriş no:3 bağımsız bölüm
Yüzölçümü : 73 m2
Arsa Payı : 117/21124
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/02/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 28/03/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/704 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR