SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adapazarı Korucuk'da 1+1 daire icradan satılıktır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181236
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : KORUCUK MAH. / KARAMAN
Oda Sayısı : 1+1
: 58
Binadaki Kat Sayısı : 5

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/575 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.09.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
01.10.2020 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ
2019/575 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : SATIŞI YAPILAN Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 1729 Ada, 2 Parsel, KORUCUK Mahalle/Köy, C BLOK 1. KAT 6 NOLU BAĞ. BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Adapazarı İlçesi Korucuk Mah. Cevat Uncuoğlu Caddesi Mozaik Evler C Blok Kat: D:6 adresinde bulunan taşınmaz 6.710,00 m² arsa içinde 555/37000 arsa paylı borçlu adına tam hisse arsa vasfı ile tapu siciline kayıtlı, kat irtifak tapulu, inşaatı yeni tamamlanmış bahçe düzeni yapılmamış 5 bloktan oluşan site içerisinde orta kısımda C Blokta yer almakta,kıymet takdirine konu bağımsız bölüm mesken sıvalı boyalı, her katta 4 daire bulunan 5 katlı asansörlü betonarme yapı binanın güneybatı yönünde ikinci katta merdivenleri çıkınca sağda koridorun solunda bulunmakta, 58,00 m² kullanım alanına sahip, mesken giriş kapısı çelik kapı, içerisinde 1 oda, açık mutfak salon, banyo ve tuvalet ile mutfakta balkon bulunmakta, iç duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalı, pencereler renkli desen pvc iç kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, oda yer döşemeler laminat parke, mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı ile banyoda duşakabin, klozet ve lavabo bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip ancak abonelik bulunmamakta, boş vaziyette, iskan edilir durumdadır. Taşınmaz imar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ?Konut Alanında? kalmakta, Emsal:1.00, Katyüksekliği:5 kat yapı şartlarına tabi,
meskun mahal içinde, yol, su, elektrik, altyapı vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı yaklaşık olarak güneydoğu yönünde Arif Nihat Asyalı Ortaokuluna 650 m ve Korucuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine 1.7 km, doğusunda Sakarya Valiliğine 3.5 km mesafededir.
Adresi : Adapazarı İlçesi Korucuk Mah. Cevat Uncuoğlu Caddesi Mozaik Evler C Blok Kat: D:6
Yüzölçümü : 58 m2
Arsa Payı : 555/37000
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 01/09/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 01/10/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/575 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR