ADANA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Yüreğir'de müstakil ev icradan satılıktır

ADANA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01059846
Şehir : Adana / Yüreğir
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / BAHÇELİEVLER
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA BARIŞ 02.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8319 ESAS
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
2. İCRA DAİRESİ

2018/8319 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Yüreğir İlçe, 3762 Ada, 16 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, Ana taşınmaz niteliğinin Arsa olduğu ancak taşınmazın üzerinde Zemin + 1 normal katlı yapı bulunduğu yapının Yüreğir belediyesi ruhsat müdürlüğünde kayıtlı mimari proje, yapı ruhsatı ve yapı kullanım izin belgesi olmadığı, Taşınmazın şehir merkezinin doğusunda yer almakta olup, taşınmaza ulaşım çeşitli toplu taşıma araçları ile ve özel vasıtalar ile sağlanabilmektedir. bölge genel itibariyle düzensiz olarak inşaat edilmiş müstakil yapıların bulunduğu bölgededir. taşınmazın çevresinde yapılaşma tamamlanmış olup binalar tek iki veya 3 katlıdır. tamamı mesken olarak kullanılmaktadır. belediye ve alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. taşınmazın yakın çevresinde ilk ve orta dereceli okullar, sağlık ocakları yer almaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan yapının Zemin katı; 76 m2 + birinci normal kat; 81 m2 alanlı toplam 157 m2 alanlıdır. her kat 2 oda + mutfak, antre, hol, banyo ve wc hacimlerinde oluşmaktadır. ana taşınmazın dış cephesi sıvadır. taşınmaz meskenin zeminleri şap kaplama, duvarları kısmen saten boya+duvar kağıdı kaplama, tavanı düz tavan, giriş kapısı ahşap ve pencereler PVC doğramadır. iç kapılar ahşap panel kapıdır. mutfak tezgahı mermer imalat, dolapları hazır imalattır. ıslak hacimlerin zemini ve duvarları seramik kaplamadır. Bina İç teknik özellikleri orta durumdadır. taşınmaz kullanılabilir durumda olup işçilik ve malzeme kalitesi iyi olmayıp, bina doğusunda yer alan 15 parsel üzerindeki yapı ile beraber kullanılmaktadır. Taşınmazın güney cepheden 12 m2 terki bulunmaktadır. taşınmazın Parsel alanı 124 m2'dir. İmar durumu: ayrık nizamda 2 kat konut alanı imarlı, Hmax:6.50'dir.
Adresi : 19 Mayıs Mah. 1100 Sk. No:11 Yüreğir / ADANA
Yüzölçümü : 124 m2
Arsa Payı : tam İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek
1. Satış Günü : 22/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8319 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR