ADANA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana/Yüreğir İlçesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

ADANA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01032459
Şehir : Adana / Yüreğir
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KARŞIYAKA
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

EGEMEN 31.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
01.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A NOLU MEZAT SALONU SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
5. İCRA DAİRESİ

2019/1 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:Adana İl, Yüreğir İlçe, 3054 Ada, 2 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, 4. Kat, 7 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Daire, brüt 115 M2, net 80 M2 alanlı olup, 3 oda, salon şeklinde, Kuzey-Güney-Doğu cephelidir. Hol ve antre zemini seramik, odalar parke kaplı olup, mutfak ankastredir. Dış kapı çelik kapı, iç kapılar panel kapıdır. Duvarlar saten boya, wc-banyo seramik kaplıdır. Pencereler pvc olup, Güney cephesinde 1, kuzey cephesinde 1 adet balkon vardır. Çevre düzenlenmesi yapılı olup, açık otopark ve bahçe bulunmaktadır.
Adresi : Cumhuriyet Mah., 604 Sokak Serdar Apt. K:4 N:7 Yüreğir / ADANA
Yüzölçümü : 767 m2 Arsa Payı : 50/767
İmar Durumu : Yüreğir ilçe belediyesi tarafından verilmiş olan imar çapından TAKS:0.40, E:2.00 yoğunluklu konut alanı oludğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 180.000,00 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 05/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 01/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A NOLU MEZAT SALONU
SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR